Juraj z Kramáre Burgers inšpiruje Slovensko. Čo robí dúhová vlajka pred jeho stánkom?

  • Bratislavský "burgrový kráľ" Juraj Oravec opäť prekvapuje. Alebo možno aj nie, pretože od neho sa dá čakať naozaj všeličo. Tentokrát sa rozhodol, že podporí často utláčanú komunitu a spravil to naozaj veľkolepo!
collageasscsv
pomozburgrom.sk, Startitup
  • Bratislavský "burgrový kráľ" Juraj Oravec opäť prekvapuje. Alebo možno aj nie, pretože od neho sa dá čakať naozaj všeličo. Tentokrát sa rozhodol, že podporí často utláčanú komunitu a spravil to naozaj veľkolepo!

Tento hrdý Kramárčan začal svoj streetfoodový biznis inak, ako väčšina jeho konkurentov. Ako? Úplne od podlahy. Predtým, ako si konečne splnil svoj sen a otvoril Kramáre Burgers pred nemocnicou, musel dokonca pár mesiacov prespávať v novinovom stánku. O to väčšiu radosť a srdce však vložil do svojich prvých burgrov, a robí to tak dodnes. Aj preto ich milujú nielen Bratislavčania, ale poznajú ich aj v ďalekých kútoch Slovenska.

Juraj má o živote jasné predstavy a ide si priamočiaro svojou cestou. Zrejme najlepšie ho charakterizuje jeho často používané motto „Stay true“, ktorý sa odráža aj v jeho burgroch. Používa čo najkvalitnejšie suroviny, ktoré sú čerstvé každý deň a burgre robí tak, aby chutili jemu samotnému. Jeho stánok sa stal populárnym najmä vďaka freestyle otváracím hodinám a burgrom týždňa, o ktorých vždy informoval na Facebooku. Veľmi rád tiež postuje videá, v ktorých sa na nič nehrá a hovorí veci „bez servítky“.

Rovnako to je aj teraz, keď sa rozhodol verejne a nahlas vyjadriť podporu ľuďom, ktorí sú na Slovensku stále bezdôvodne utláčaní. LGBTI komunita má v porovnaní s mnohými európskymi krajinami na Slovensku stále veľmi marginálne postavenie a doteraz im nebolo povolené ani len registrované partnerstvo, ktoré je v susednom Česku povolené už dávno. Len my si stále ideme svojou egoistickou kresťansko-konzervatívnou cestou.

Jedným zo spôsobov ako pomôcť je práve to, o čo sa pokúša Juraj. Vyjadriť otvorenú podporu a pričiniť sa k tomu, aby aj zarytí odporci pochopili, že už dávno nežijeme v stredoveku, ale v 21. storočí. Juraj si preto na stánku vyvesil obrovskú dúhovú vlajku, ktorá je jedným zo symbolov LGBTI komunity a na svoje „teplé“ burgre, ako sa vtipne vyjadril, pozýva všetkých bez rozdielu.

Foto: Startitup

Využil tak svoju rastúcu streetfoodovú popularitu na takúto prospešnú aktivitu, za čo mu dávame palec hore. Rovnako, ako keď na začiatku svojho biznisu prispieval časťou svojho zárobku na detskú kardiochirurgiu. Juraj sám tvrdí, že ľudia ho buď milujú alebo nenávidia, no my sa definitívne pripájame k prvému táboru, pretože kvitujeme jeho autentickosť, to, že sa na nič nehrá a nebojí sa kritiky ani za tento pre mnohých kontroverzný krok. Len tak ďalej. :)

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech