JUŽNÁ KÓREA: Kto poruší karanténu, dostane elektronický náramok

  • Vláda v Soule tvrdí, že potrebuje efektívnejší nástroj na monitorovanie obyvateľov, pretože mnohí domácu izoláciu porušujú.
dankso-1090x610
TASR/Ilustračný obrázok (unsplash.com)
  • Vláda v Soule tvrdí, že potrebuje efektívnejší nástroj na monitorovanie obyvateľov, pretože mnohí domácu izoláciu porušujú.

Osoby, ktoré v Južnej Kórei porušia pravidlá povinnej domácej karantény, dostanú elektronický náramok. Kontroverzný krok oznámila v sobotu juhokórejská vláda. Cieľom je obmedziť šírenie nového koronavírusu. Opatrenie pripravovali dva týždne a na jeho implementovaní budú spolupracovať miestne úrady s políciou. Krajina zaviedla 1. apríla povinnú 14-dňovú karanténu pre všetkých, ktorí pricestovali zo zahraničia.

Vláda v Soule tvrdí, že potrebuje efektívnejší nástroj na monitorovanie obyvateľov, pretože mnohí domácu izoláciu porušujú. Na základe nedávno sprísnených zákonov o infekčných ochoreniach môže ľuďom za porušenie karanténnych nariadení hroziť až rok väzenia alebo pokuta až do výška 7 500 eur. Tým, ktorí budú súhlasiť nosením náramkov, môžu sankcie potenciálne znížiť, uviedli predstavitelia ministerstva vnútra.

Južná Kórea potvrdila doteraz 10 480 prípadov nákazy novým vírusom a 211 obetí.

POZRI SI VYNIKAJÚCI DOKUMENT AKO SA JUŽNEJ KÓREI DARÍ V BOJI S COVID-19:

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech