Jyrobike naučí bicyklovať každého

  • Chcete naučiť dieťa bicyklovať za jeden deň? Že nemožné? Predstavujem vám JYROBIKE, jediný bicykel, ktorý jazdca udržuje automaticky vo vzpriamenej polohe.
image_1402610612.jpeg
  • Chcete naučiť dieťa bicyklovať za jeden deň? Že nemožné? Predstavujem vám JYROBIKE, jediný bicykel, ktorý jazdca udržuje automaticky vo vzpriamenej polohe.

 

JyroBike predstavuje rýchly a jednoduchý spôsob, ako sa naučiť jazdiť na bicykli. Ak sa dieťa zakolíše, bicykel sa ihneď stabilizuje a opraví riadenie. Tak sa deti môžu naučiť bicyklovať bez pomocných koliesok.

Unikátna technológia, založená na princípe gyroskopu s názvom Control Hub, je zabudovaná do predného kolesa a je schopná vytvoriť stabilizačnú silu, ktorá odoláva gravitačnej sile. Tá je nastaviteľná, a tak po zlepšení jazdných vlastností dieťaťa sa ovládanie dá znižovať, až úplne vypnúť.

JyroBike učí správnym jazdeckým zručnostiam. Zároveň necháva dieťaťu dostatočnú slobodu, aby urobilo jeden zo svojich prvých veľkých krokov úplne samo. Dodá mu sebavedomie, a tak urýchly celý proces učenia. Veľký strach v priebehu niekoľkých hodín mení na radosť.

Bicykel zároveň pomáha aj zdravotne postihnutým deťom, ktoré by sa jazdiť nikdy nenaučili. Dáva im možnosť mobility, rovnováhy a zároveň bezpečia. Dizajn je vytvorený tak, aby sa páčil širokému spektru ľudí a bol vizuálne príťažlivým.

Celá technológia je postavená na myšlienke, že bicykel je stabilnejší, keď sa kolesá pohybujú vyššou rýchlosťou. Tím konštruktérov zistil, že ak je rýchlo rotujúci disk umiestnený vo vnútri predného kolesa, výsledná gyroskopická sila automaticky vytvára rovnováhu. To simuluje vysokorýchlostnú stabilitu aj pri nízkych otáčkach.

Control Hub je napájaný z batérie, je dobíjací a motorom poháňaný rotujúci zotrvačník. Po zapnutí sa chová ako gyroskop a poskytuje stabilizujúcu silu.

Projekt je ešte otvorený a môžete ho podporiť. Minimálny vklad je 5 $. Za 129 $ dostanete Control Hub a Wirelless ovládač, ktorý sa nainštaluje na akýkoľvek bicykel, za 249 $ dostanete kompletný Jyro bicykel. A ak máte 5000 $, tak dostanete jeden zo štyroch ručne vyrobených prototypov na svete.

Počet dní do deadlinu: 20
Cieľová suma: 100 000  $
Dosiahnutá suma: 114 898 $  (1,15 násobok)

Počet podporovateľov: 544
Priemer na jedného podporovateľa: 211,2 $

foto: 3.bp.blogspot.com 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech