K Park má ambiciózny cieľ: Vytiahnuť mladých od počítačov k športovaniu

K Park 3

Všetci vieme, že k zdravému životnému štýlu patrí pravidelný pohyb a šport na čerstvom vzduchu. Napriek tomu sa tínedžeri aj mladí dospeláci po štúdiu či po práci opäť zavrú medzi štyri steny a náruživo ťukajú do počítačových klávesníc, alebo relaxujú s hernou konzolou v ruke. Projekt spoločnosti Kaufland by to chcel zmeniť.

Generácie Y a Z, teda mileniáli a zoomeri, sú natoľko pohltení virtuálnym svetom, že namiesto vytvárania toho skutočného často žijú v abstraktnej realite. Títo digitálni domasedi strávia celé hodiny s tabletom alebo s mobilom v ruke a ani im nenapadne vybehnúť si s kamarátmi zašportovať. Pritom aktívny životný štýl posilňuje imunitu, zdravý vývoj, spevňuje svalstvo a znižuje riziko obezity. Spoločné športové aktivity s priateľmi priaznivo vplývajú aj na psychiku a prinášajú nové priateľstvá či lásky.

Skate, streetball, lezecká stena

A aj preto prišiel Kaufland s nápadom ponúknuť mestám a mestským častiam športovo-oddychový areál K Park. Cieľom projektu je dostať mladých od počítačov, tabletov či mobilov opäť von a najlepšie aj s partiou kamarátov, s ktorými môžu aktívne relaxovať. Na modernom a atraktívnom  mieste  na čerstvom vzduchu nájdu kopu príležitostí na športové aktivity – môžu si zajazdiť na skateboardoch, zahrať si  streetball, ping pong, vyskúšať si svoje schopnosti na lezeckej stene či zacvičiť si na workoutovej konštrukcii. Taktiež nebudú chýbať lavičky na sedenie a trávnatá plocha pre piknik. 

Páči sa vám K Park? Tak hlasujte!

Do prvého ročníka projektu spoločnosti Kaufland sa zaregistrovalo spolu 36 miest a mestských častí. O tom, ktorých sedem z nich získa od reťazca areál K Park, rozhodne hlasovanie na stránke www.kauflandpark.sk, ktoré odštartuje 6. januára a potrvá do 16. februára 2022.

Hlasovať môže každý, kto sa na stránke zaregistruje. Každý deň môže mestu či mestskej časti poslať jeden svoj hlas. Ak ste z menšieho mesta alebo mestskej časti, nemusíte sa obávať, že pri hlasovaní ste bez šancí. Počet odovzdaných hlasov sa prepočíta na počet obyvateľov, takže možnosti na výhru budú vyrovnané.

Posielajte svoje hlasy každý deň a možno si práve vy už v lete budete môcť zašportovať v novom K Parku vo vašom meste!

Výsledky hlasovania budú známe hneď na druhý deň po jeho skončení. Okrem hlasovania sa môžete zapojiť aj do súťaže o 30 smartfónov.

Viac informácií nájdete na www.kauflandpark.sk.

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie