Kam­paň na pomoc mos­lim­ským imig­ran­tom na Slo­ven­sku

Martin Kráľ / 27. augusta 2015 / Lifehacking

V čase, kedy slo­vo imig­rant vyvo­lá­va zmie­ša­né poci­ty v nej­de­nom z náši­ch spo­lu­ob­ča­nov, sa obja­vi­la na Indie­go­go kam­paň, kto­rá chce pomôcť mos­lim­ským imig­ran­tom na Slo­ven­sku chrá­niť ich prá­va pri prak­ti­zo­va­ní ich nábo­žen­stva.

V Európe sa momentálne vedie veľa debát na tému prijímania imigrantov z krajín, kde sú pojmy ako smrť, strach a chudoba na dennom poriadku. Utrpenie týchto ľudí nebolo ľahostajné Ghufranovi Tahirovi (pôvodom z Pakistanu), ktorý žije New Yorku. Zarazilo ho správanie Slovenska a slovenskej vlády, ktorá dnes potláča vytvorenie komunitného priestoru pre moslimov. Podľa Wikipedie sa na Slovensku nachádza viacej ako 10.000 moslimov (prevažne z bývalej Juhoslávie), ktorí by radi aj verejne praktizovali svoju vieru. 

 

Realita na Slovensku

 

Pri prieskume sa skoro 70% respondentov vyslovilo proti umožneniu moslimom praktizovať verejne svoju vieru. Takto je v dobe slobody prejavu a vierovyznania vytváraný veľký tlak na štát, aby takýmto iniciatívam viacej bránil, ako ich podporoval.

"Potrebujeme získať peniaze a pomôcť ľuďom, ktorí majú právo žiť ich komunitný život. S vašim príspevkom môžete pomôcť imigrantom zabezpečiť ich právo praktizovať náboženstvo absolútne slobodne a postaviť si na tento účel miesto pre ich modlitby a kumunitné centrum", povedal Ghufranov Tahirov na kampani na Indiegogo.

 

Čo si myslíte VY o takejto iniciatíve?

 

Kampaň nájdete TU.

 

 

zdroj: indiegogo.com

Pridať komentár (0)