Kanye West sa vyhlasuje za „nového Mojžiša“ a NBA prirovnáva k modernému otrokárstvu

  • Bývalý prezidentský kandidát taktiež požaduje ospravedlnenie od J. Colea a Drakea
  • NBA a hudobný priemysel označil za moderné otrokárstvo
Kanye West
TASR/AP,Lauren Petracca Ipetracca
  • Bývalý prezidentský kandidát taktiež požaduje ospravedlnenie od J. Colea a Drakea
  • NBA a hudobný priemysel označil za moderné otrokárstvo

Americký raper Kanye West si dal prestávku od prezidentskej kampane, aby vydal pár vyhlásení o svojej kariére. Povedal, že odmieta vydať novú hudbu, kým ho nahrávacia spoločnosť Universal Music Group a vydavateľstvo Sony/ATV Music Publishing neoslobodia od spoločných obchodov. „Nebudem vydávať novú hudbu, kým mi neskončí zmluva so spoločnosťami Sony a Universal,“ napísal raper na Twitteri. „Na Boha…V Ježišovom mene…Poď a vezmi sa ma,“ ukončil Kanye tweet, ktorý neskôr vymazal. Na konci tohto tweetu bol emoji lyžiara.

zdroj: SITA/AP Photo/Michael Wyke

Na tieto správy rýchlo nadviazal tým, že ďalšou podmienkou je ospravedlnenie od Drakea a J. Colea. Práve s týmito umelcami mal v minulosti Kanye veľké nezhody. V roku 2018 spustil Kanye sériu viac ako 100 tweetov, v ktorých tvrdil, že sa Drake jemu a jeho rodine vyhrážal.

Bohatý Mojžiš

Tento tweet taktiež vymazal, no pridal ďalší, v ktorom prirovnal NBA hudobný priemysel k novodobým otrokárskym lodiam. 

V ďalšom vymazanom tweete sa raper označil za amerického otroka Nata Turnera, ktorý v roku 1931 viedol povstanie za slobodu vo Virgínii. Predtým však zverejnil niekoľko príspevkov, v ktorých písal: „Som druhý najbohatší černoch v Amerike,“ Za týmto príspevkom nasledovalo: „Potrebujem všetkých svojich ľudí pri sebe, aby sme sa dostali na slobodu,“ avšak tento tweet bol neskôr odstránený. Vyjadril sa aj k samotnému odstráneniu príspevku: „Tweet o bohatstve som vymazal…bohatstvo je v láske, v rodine, v našich bratoch a v službách Bohu…povstaňme a komunikujme,“ vysvetlil.

Koniec politickej kariéry?

V piatok bolo Westovi oznámené, že nemá nárok na prezidentské hlasovanie v štáte Wisconcin. Všetko je to kvôli tomu, že zmeškal termín na podanie žiadosti. Rozhodol o tom obvodný sudca okresu Brown John Zakowski, ktorý rozhodol v prospech wisconsinskej volebnej komisie.

Dalo sa čakať, že raper bude proti…West podal žalobu na volebnú komisiu pre predchádzajúce rozhodnutie vylúčiť ho z hlasovania. Jeho kandidátne listiny boli predložené 14 sekúnd po termíne do 17. augusta. Komisia hlasovala o tom, že West zmeškal termín buď o niekoľko sekúnd, alebo o niekoľko minút.

 

 

 

 

Zdroje: Dailymail.co.uk, Esquire.com, Variety.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech