Kanye West stavia prístrešky pre bezdomovcov. Budú inšpirované filmami Star Wars

  • Kanye pre pár dňami na Twitteri oznámil, že sa bude v tohtoročných voľbách uchádzať o prezidentský post
  • Rapper tak začal plniť svoju predvolebnú víziu a stavia prístrešky pre bezdomovcov
Kanye SHLTRS
Kanye SHLTRS, Wikimedia/Twitter
  • Kanye pre pár dňami na Twitteri oznámil, že sa bude v tohtoročných voľbách uchádzať o prezidentský post
  • Rapper tak začal plniť svoju predvolebnú víziu a stavia prístrešky pre bezdomovcov

Kanye West so svojim predvolebným programom borí všetky stereotypy. Vo svojej Vízii 2020 chce postaviť viacero prístreškov pre ľudí bez domova. Uviedol tak na svojom Twitter účte, kde ich nazval YZY SHLTRS, podľa svojej módnej značky Yeezy. 

Kanye, ktorý v minulosti otvorene podporil prezidenta USA Donalda Trumpa, v sobotu na sociálnej sieti oznámil, že sa bude v tohtoročných voľbách uchádzať o prezidentský post. Stane sa tak súperom Trumpa a jeho demokratického súpera Joea Bidena.

Musíme teraz uskutočniť prísľub Ameriky tým, že budeme veriť Bohu, zjednotíme našu víziu a budeme budovať našu budúcnosť. Kandidujem za prezidenta Spojených štátov,“ napísal West v príspevku na Twitteri, ku ktorému pridal vlajku USA a hashtag #2020VISION.

 

Viacerí usudzovali, že rapper svoju kandidatúru nemyslí vážne, nakoľko komunikuje s verejnosťou len prostredníctvom Twitteru. Taktiež nebolo jasné, či tri prístrešky, ktoré odfotil, sú ešte stále pôvodné, alebo začal po neudelení povolenia stavať nové.

Avšak fotky, ktoré spravilo americké médium TMZ, svedčia o tom, že stavebné práce sa na pozemku naozaj vykonávajú a prístrešky už dostávajú svoj tvar. 

Futuristické bývanie 

Kopule boli inšpirované vesmírnou ságou Star Wars. Rozhodol sa tak, aby vytvoril jedinečné objekty, ktoré sa budú odlišovať na trhu s nehnuteľnosťami. Futuristické stavby by mali slúžiť každému, kto je v Kalifornii bez domova.

Zaujímavosťou taktiež je, že sa nachádzajú v luxusnej štvrti na pozemku neďaleko jeho domu. Celý myšlienka projektu stojí na búraní bariér medzi nižšou strednou a vyššou vrstvou, v ktorej duchu by sa mala viesť aj celá kampaň.

Stavba v miliónovej štvrti

Americký rapper chcel stavbu objektov dokončiť do roku 2020, avšak nemal na nich povolenie. O ich stavbu sa Kanye spolu s manželkou Kim Kardashian West usilovali už v roku 2014. Na začiatku bol projekt ohlásený ako dočasné výrobné miesto a objekty sa mali preniesť na inú lokalitu.

Po viacerých inšpekciách, ktoré chodili na rapperov pozemok prevažne kvôli nadmernému hluku a ďalším banalitám, sa zistilo, že konštrukcie majú betónové základy. To viedlo až k úplnému pozastaveniu stavby, ktorá sa oživila až dnes. 

Zdroje: Twitter, TMZ

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech