Karla Lagerfelda nahradila na poste kreatívneho riaditeľa módneho impéria Fendi vnučka zakladateľov

  • Karl Lagerfeld zomrel 19. februára 2019 v Paríži
  • Módne impérium v hodnote 11 miliárd dolárov preberá žena
  • Novou kreatívnou riaditeľkou sa stala Silvia Fendi
pixabay_unsplash
pixabay_unsplash
  • Karl Lagerfeld zomrel 19. februára 2019 v Paríži
  • Módne impérium v hodnote 11 miliárd dolárov preberá žena
  • Novou kreatívnou riaditeľkou sa stala Silvia Fendi

Novou kreatívnou riaditeľkou módneho domu Fendi sa stala Silvia Fendi, ktorá prebrala post po geniálnom dizajnérovi nemeckého pôvodu Karlovi Lagerfeldovi. Impérium v hodnote 11 miliárd dolárov sa tak ocitne v rukách jedinej ženy z rodiny Fendi, ktorá ešte vo firme pôsobí. Informáciu priniesla stránka Fendi-Fendimania Roma a informoval o nej aj portál CNN.

Silvia vytvorila ikonickú bagetku

Silvia Fendi doposiaľ riadila sekciu luxusných doplnkov, kolekcie detského a pánskeho oblečenia značky Fendi. Jej menovanie na pozíciu kreatívnej riaditeľky je teda pre značku významným krokom. V minulosti bola Silvia zodpovedná napríklad aj za  vytvorenie ikonickej bagetky, ktorú navrhla v roku 1977 a v roku 2000 za ňu získala prestížne ocenenie Fendi Fashion Group International Awards.

View this post on Instagram

(PART I)✨«HAUTE COUTURE FASHION WEEK DESIGNERS»✨🌺In this review, I would like to show you very talented people, who create the «haute couture» clothing line in the fashion world.🌷You have all seen their fashion shows, but not many people know how these wonderful personalities look visually and who creates magnificent «haute couture» collections.🌸Designers presenting these grand fashion shows at the «couture» fashion week in France and Italy are carriers of culture and style, grace, aesthetics and luxury.🌻When they create the «haute couture» line, they fulfill a very important mission. The cultural values and messages, that creative directors transmit through their collections are very important components of world culture.🌼One of the locomotives of world culture today is fashion! Designers take as a basis for their fashion shows: ethnic mono cultures, books that they read.🍀They contribute the emotions obtained after reading these books in their collections, environmental problems in the world and technologies that allow creating environmentally friendly fabrics, the history of European countries with their rich culture and art, modern technology, an gentle play of shades.♥️Therefore, love and watch «haute couture» in order to develop not only your sense of taste, but culture and aesthetics! Be beautiful and happy! «Fendi» @fendi -✨Silvia Venturini Fendi; @silviaventurinifendi «Dior» @dior -✨Maria Grazia Chiuri; @mariagraziachiuri «Chanel» @chanelofficial -✨Virginie Viard; @virginieviard «Givenchy» @givenchyofficial -✨Clare Waight Keller. @clarewaightkeller Thank you for «Vogue» magazine for photos from fashion shows🙏🏻 @vogue #pariscoutureweek #parisfall2019couture #pariscouturefall2019 #pariscoutureweekfall2019 #fendifall2019couture #silviaventurinifendi #diorfall2019couture #diorcouturefall2019 #mariagraziachiuri #chanelfall2019couture #chanelcouturefall2019 #virginieviard #givenchyfall2019couture #givenchycouturefall2019 #clarewaightkeller #parisfashionblogger #milanfashionblogger #newyorkfashionblogger #vogueparis #wwd #voguemagazine

A post shared by Yuliya Arnautova (@ju1ia_arnautova) on

Po štúdiu v Taliansku a Londýne získala S. Fendi rozsiahle vzdelanie vo všetkých aspektoch spoločnosti. Pracovala v oblasti marketingu v Los Angeles a v roku 1987 uviedla na trh sekundárnu líniu Fendissime, riadila aj módne prehliadky a propagačnú činnosť značky a od roku 2000 bola návrhárkou pánskych kolekcií.

Značku Fendi založili jej starí rodičia v roku 1925 a Silvia zdedila spoločnosť spolu so svojou matkou a troma sestrami. V roku 1965, keď mala päť rokov, sa Karl Lagerfeld stal umeleckým riaditeľom Fendi  a túto rolu zastával až do svojej smrti 19. februára 2019. Historicky sa jedná o najdlhšiu spoluprácu medzi návrhárom a módnym domom.

Fendi bez Karla

Módna ikona Karl Lagerfeld patril k najvýraznejším osobnostiam svetovej módy. Ikonickými sa stali nielen jeho modely, ktoré vyzdvihovali ženské siluety, ale aj on sám. Jeho dizajny určené ženám zahŕňali všetko od oblečenia, cez obuv až po doplnky. Jeho smrť začiatkom tohto roka zasiahla nielen módnych priaznivcov, ale aj jednu z najpopulárnejších značiek súčasnosti Fendi.

Značka Fendi začínala ako rodinná firma. Carle Fendi sa podarilo z rodinného podniku vybudovať luxusnú značku so svetovým dosahom a to za pomoci kožených a kožušinových výrobkov. Módneho návrhára Karla Lagerfelda zamestnala v roku 1964 a o rok neskôr sa stal kreatívnym riaditeľom – Silvia mala vtedy päť rokov. Karl a Carla spolu vybudovali najznámejšiu luxusnú kožušnícku značku na svete.

Pár mesiacov po jeho smrti firma ohlásila, že chce jeho dedičstvo uchovať a rozhodla sa ho nahradiť niekým zvnútra. Jeho žezlo prevzala módna návrhárka a nositeľka mena firmy – Silvia Fendi.

V roku 2001 kúpil Fendi spoločnosť LVMH. Dnes má spoločnosť vyše 210 butikov a v roku 2016 oslávila 90. výročie. V roku 2018 dosiahol jej nehnuteľný majetok výškú 73,4 miliárd eur.

Zdroje: Cnn style, Telegraph, Bussinessoffashion, LVMH, LVMH- financial report, Fendi-Fendimania Roma,

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK