Katarína stavila na nezvyčajný biznis. Predáva produkty, ktoré si zvládneš vytvoriť aj sám

  • Nedávno sme úplnou náhodou narazili na workshop pod hlavičkou Kataríny Kopúnovej v známom bratislavskom bistre FACH
  • Keďže oblasť jej podnikania nás nadchla, rozhodli sme sa ju vyspovedať
  • Predstavujeme ti teda značku Sprout me
Katarína Kopúnová
  • Nedávno sme úplnou náhodou narazili na workshop pod hlavičkou Kataríny Kopúnovej v známom bratislavskom bistre FACH
  • Keďže oblasť jej podnikania nás nadchla, rozhodli sme sa ju vyspovedať
  • Predstavujeme ti teda značku Sprout me

Katarína nám prezradila, že slovné spojenie Sprout Me znamená v angličtine „naklíč ma“, čo je pekným premostením na to, čomu sa jej brand venuje. Už 5 rokov je to zdravá strava a klíčky. Pri otázke, prečo nesiahla po viac lokálnom názve pre svoj biznis nám odpovedala, že síce si je vedomá súčasnej popularity domácich značiek, stavila na nadčasovosť a je rada, že Sprout Me vystihuje podstatu myšlienky jej podnikania.

zdroj: Katarína Kopúnová

Pýtaš sa, ako Katarínina záľuba v malých, krivoľakých rastlinkách vlastne vznikla? Bolo to po presťahovaní sa do nášho hlavného mesta, kde jej začala chýbať domáca záhrada, miesto, kde sa ukrýva vždy niečo čerstvé a zdravé. V malom byte v Karlovej Vsi sa teda rozhodla, že skúsi aspoň klíčky. Tie totižto nepotrebujú na svoj rast veľké pláne výživnej pôdy.

Postačí malá miska plná vody, hoci aj na okne bytu v rušnom centre mesta. Pre Startitup povedala: „Myslím, že som na Slovensku naozaj našla dieru a veľmi sa teším z toho ako dobre na klíčky ľudia reagovali a dodnes reagujú. V posledných rokoch sa na Slovensku objavilo zopár pestovateľov, ktorí predávajú hotové klíčky, dokonca aj v Starej tržnici na Námestí SNP kde dodnes s nakličovacími nádobami a semienkami chodím aj ja, ale myslím, že to nie je priama konkurencia.“

zdroj: Katarína Kopúnová

Katarína máva pravidelne, niekoľkokrát za rok vlastné workshopy v Bratislave, môžeš ju stretnúť už v spomínanej Starej tržnici na sobotných trhoch alebo na Dobrom trhu. „Riešim si všetko sama ale veľmi mi pomáha aj priateľ. Skvele fotí a je šikovný grafik a hlavne sa na mňa nehnevá ani za skoré sobotné vstávanie na trh a nedeľné workshopovanie. Práve tento rok som sa ale rozhodla úplne akceptovať to, že na všetko už neviem byť sama a začala som hľadať pomocníkov.“

zdroj: Katarína Kopúnová

Rada spolupracuje s projektami, ktoré robia veci dobre a poctivo, rozpráva sa so svojimi zákazníkmi a často ju nájdeš pracovať v niektorej z bratislavských kaviarní. „Práve vtedy sa mi raz za čas stane, že ma zo zamyslenia vytrhne niekto, kto sa ku mne skloní a začne sa so mnou rozprávať o svojich úspechoch pri nakličovaní alebo o tom, že skúsil niektoré z mojich mliečok (Katarína má aj druhý biznis s rastlinnými mliekami My Mylk) a iba mi chce povedať, že mu veľmi chutilo.

Také momenty mám najradšej. Vtedy viem, že to čo robím má zmysel. A i keď mám niekedy pocit, že kvôli množstvu práce, ktoré mám nestíham žiť, tak si v týchto momentoch uvedomím, že práve toto je život. Mať prácu, ktorá ma baví a vidieť, že ňou bavím aj ľudí okolo seba.“

zdroj: Katarína Kopúnová

Na otázku, aký bol pre ňu jej podnikateľský rok 2018 odpovedala, že ho považuje za mimoriadne náročný, pretože až v lete sa rozhodla úplne sa osamostatniť od klasického zamestnania a vydala som sa vlastnou cestou. Začalo sa jej dariť nie len so Sprout Me, ale aj brandom My Mylk. Teraz je jej najväčšou výzvou nájsť ľudí, ktorí jej budú s oboma projektami pomáhať a bude sa môcť na nich spoľahnúť.

„Je to pre mňa obrovská výzva lebo roky som si všetko robila sama a už som tak nejako naučená na svoju efektivitu a perfekcionalizmus ale verím, že sa nájde niekto, kto mi bude skvelým parťákom.“ Držíme palce.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech