Kaviareň, ktorá umožní rodičom pracovať, kým sa deti hrajú. V Česku sa nový koncept teší veľkej obľube

  • Nápad, ktorý poteší rodičov malých ratolestí a pomôže im socializovať sa či zvládať kariéru aj rodinu naraz.
collagewedwed
FB/Králík v rádiu, pinterest.com
  • Nápad, ktorý poteší rodičov malých ratolestí a pomôže im socializovať sa či zvládať kariéru aj rodinu naraz.

Ivana Karhanová si vtedy ako čerstvá prvorodička nedokázala predstaviť, že by mala prežívať klasickú materskú dovolenku. Bola zavalená prácou, ale nechcela zanedbať ani starostlivosť o dieťa. Preto sa v Prahe snažila nájsť nejakú pokojnú kaviareň, kde by dokázala skĺbiť tieto dve činnosti. Avšak neúspešne.

„Chýbal mi podnik, kam by som mohla zájsť s deťmi a zároveň si vybaviť aj pracovnú schôdzku alebo sa len kvalitne najesť bez vražedných pohľadov a blbých poznámok,“ hovorí dnes už matka dvoch krásnych dcér. Detské kaviarne boli dierou na trhu. Po pracovných neúspechoch, kedy si uvedomila, že so ženou, ktorá sa stala matkou, už spoločnosť akoby nepočíta, rozhodla sa, že sama založí podnik pre tých, ktorí si rovnako ako ona radi niekam zájdu a chcú alebo potrebujú so sebou zobrať aj svoje deti.

A tak v roku 2014 vznikla rodinná kaviareň a reštaurácia Králík v rádiu, ktorú dnes možno nájsť v Karlíne. Jej hlavnou osobitosťou, ktorou sa odlišuje od podobne zameraných podnikov, je detský kútik s opatrovateľkou, ktorá má pre deti pripravený na každý deň nejaký kreatívny program. Na mamičky sa tu nikto nepozerá cez prsty, ale vítajú ich s otvorenou náručou a podporujú ich socializáciu či chuť pracovať.

Ak rodič hľadá ideálne miesto pre „coffee office“, teda prácu z kaviarne, toto je to pravé miesto. Kým sa mu plnohodnotne postarajú o dieťa a zabavia ho, on sa môže venovať práci, v pokoji si vypiť kávu, najesť sa alebo si vybaviť dôležitú pracovnú schôdzku. Okrem pravej talianskej kávy Milani alebo prírodných čajov, si tu môžu zákazníci vychutnať kvalitnú domácu kuchyňu, ktorá sa tiež snažia prispôsobiť malým návštevníkom obmedzením množstva soli a korenia v jedlách. Rodičia sa tak nemusia ničoho obávať. Jesť a piť je dovolené aj v samotnom detskom kútiku.

Králík v rádiu sa však neobmedzuje len na tieto aktivity. Okrem iného zabezpečuje aj workshopy pre nastávajúce mamičky, zabezpečujú aj svadby alebo oslavy. „Prichystáme hostinu, rodičia nechajú svoje deti pobehovať a my sa o ne postaráme, takže nemusia riešiť, že deti niekoho otravujú. A všetci sú tak vlastne viac v pohode,“ tvrdí majiteľka.

A hoci majiteľka priznáva, že podnik sa až nedávno konečne podarilo dostať z finančnej straty, nevzdáva to, a jej cieľom je aj naďalej sa neustále vo svojej činnosti zlepšovať.

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech