Kaviareň Vespa otvára už štvrtú prevádzku. Podiel v nej bude mať aj otec Dominiky Cibulkovej

  • Nový koncept otvára koncom augusta na Vajnorskej ulici v Bratislave
  • Akciový podiel v novej Vespe bude mať aj otec Dominiky Cibulkovej
archív Startitup
  • Nový koncept otvára koncom augusta na Vajnorskej ulici v Bratislave
  • Akciový podiel v novej Vespe bude mať aj otec Dominiky Cibulkovej

Ak si fanúšikom skútrov, určite ťa táto kaviareň už viackrát potešila. Vespa Caffetteria je kombináciou príjemného priestoru, ceny a kvalitnej kávy.

A okrem toho, treba upozorniť na špecifický prístup majiteľa, Chorváta Erika Bisaki, ktorý sa v každej zo svojich zatiaľ troch prevádzok, v úzkom ale aj širšom centre Bratislavy, často nachádza. V jednej z nich dokonca s podnosom v ruke obsluhuje. Je to predsa také balkánske. Objaviť sa s veľkým úsmevom, dať malý small talk so zákazníkom, rýchle espresso a ciao!

Známe a veľmi navštevované kaviarne na Moskovskej, Mliekarenskej a Laurinskej ulici v Bratislave doplní ďalšia. Nový priestor na Vajnorskej 78 je zatiaľ vo výstavbe, no ako povedal majiteľ, otvorenie plánujú na koniec augusta.

Od predošlých by sa nemal nejakým závažným spôsobom líšiť. Bude modernejší, no charakter by mal ostať zachovaný. „Atmosféra je dôležitá, Vespa je ňou charakteristická,“ vyjadril sa k celému konceptu majiteľ Erik.

vespa na vajnorskej
zdroj: Archív startitup

Prvá Vespa zaznamenala okamžitý úspech

Bola otvorená roku 2013 na Moskovskej ulici. Poloha je absolútne dokonalá. Širšie centrum mesta, priamo medzi dvoma pedagogickými fakultami a taktiež blízko komplexu lekárskej fakulty. Ohúrila nielen cenou, ale najmä kvalitou, expresným espressom a skvostným kapučínom.

Študenti sú vďačnými kávovými odberateľmi a je pravda, že mnohokrát sa uspokoja s kadečím. Vespa však ponúkla viac ako len priemernú konkurenciu školským kávomatom. Do povedomia Bratislavčanov sa dostala rýchlo a jej terasy začali zimou – letom praskať vo švíkoch.

Pri úplnom zrode boli traja bratia z Istrie

Dali sme si zástery a od rána do večera obsluhovali zákazníkov. Bez prestávky. Dnes sa u nás cítia všetci ako doma. V každej prevádzke je jeden brat. Rodina je základ.  Z toho neupustíme,“ priznáva majiteľ Erik.

Atmosférou je to totálny Balkán s talianskym presahom. Istria je miesto, kde sa okrem chorvátčiny od malička dohovoríš taliansky. Erikova rodina teda vyrastala v chorvátsko-talianskom prostredí. Preto je pre nich kaviareň prirodzeným vyústením miestnej gastronómie a pohostinstva.

Hudba, zvuk cinkajúceho riadu a buchot lattiéry o pult. Podnosy a mliečne kávy a taký ten usporiadaný chaos, kde každý vie, čo má robiť. Marketingový ťah však premysleli dokonale. V kaviarni sa cítiš ako v malej dediny neďaleko Pisy, kde začali vyrábať skútre v roku 1964. Na stenách visia staré fotky fúzatých Talianov na starých Vespách. Idylka.

vespa na vajnorskej
zdroj: archiv Startitup

Štvrtá prevádzka a Milan Cibulka

Najnovšia prevádzka známej kaviarne, ktorá je už v Bratislave pojmom, sa otvára na Vajnorskej ulici čoskoro. Majiteľ Erik Bisake pre Startitup potvrdil, že akciový podiel v nej bude mať aj otec tenistky Dominiky Cibulkovej, Milan Cibulka.

Kaviareň sa bude nachádzať blízko Národného tenisového centra, kde Dominika prednedávnom otvorila svoju tenisovú akadémiu. Preto je kaviareň logisticky a strategicky veľmi vhodne vyriešená.

Je skvelé, že Milan Cibulka nám finančne prispel. Chceme sa však skôr prezentovať službami, ktoré ponúkame zákazníkom, a nie reklamou Cibulkovcov. Toto je pre nás priorita,“ informoval nás majiteľ kaviarní Vespa v Bratislave. S Dominikiným otcom sú priatelia. „ Obaja máme v novej Vespe 50% podiel. Tak finančným vkladom, ako aj osobnostne,“ vraví Erik. Preto sa môže pokojne stať, že ťa na Vajnorskej Milan Cibulka aj obslúži.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech