Kaviarne Fresh Corner sú už na 200 čerpacích staniciach Slovnaft, ročne predajú viac ako osem miliónov káv

  • Najväčšia sieť kaviarní Fresh Corner je už na 200 čerpacích staniciach Slovnaft
  • Ročne sa vo Fresh Corneroch predá vyše 8 miliónov šálok kávy
  • Zákazníci najviac obľubujú veľkú kávu s mliekom a tradičné espresso
fresh corner (1)
Fresh Corner
  • Najväčšia sieť kaviarní Fresh Corner je už na 200 čerpacích staniciach Slovnaft
  • Ročne sa vo Fresh Corneroch predá vyše 8 miliónov šálok kávy
  • Zákazníci najviac obľubujú veľkú kávu s mliekom a tradičné espresso

Fresh Corner, najväčšia sieť kaviarní na Slovensku je už súčasťou 200 čerpacích staníc Slovnaft. Ročne sa v nich predá viac ako osem miliónov šálok kávy, zákazníci najviac obľubujú veľkú kávu s mliekom a tradičné espresso. V tomto roku pribudne na čerpacích staniciach Slovnaft ďalšie dve desiatky predajní  Fresh Corner.

zdroj: Fresh Corner

Značka Fresh Corner sa stala súčasťou čerpacích staníc Slovnaft v júli 2015, keď boli otvorené prvé kaviarne v Záhorskej Bystrici, Lučenci a vo Vyšnom Kubíne. V nasledujúcich rokoch sa ich počet postupne zvyšoval a dnes už sú súčasťou takmer celej (80 %) siete Slovnaftu.

„Do modernizácie a prestavby našej siete sme od roku 2015 investovali 90 miliónov eur, z toho viac ako polovicu tvorili výdavky na Fresh Corner. Vďaka tomu sme nielen najväčšou sieťou na Slovensku ale aj jednotkou v oblasti občerstvenia na cestách,“ povedal CEO Slovnaftu Gabriel Szabó.

zdroj: Fresh Corner

Vo Fresh Corneroch sa ročne predá viac ako 8 miliónov šálok kávy. Zákazníci najčastejšie siahnu po veľkej káve s mliekom a tradičnom espresse – spolu sa ich predá takmer 2,5 milióna šálok. Kľúčovou surovinou pri príprave kávy je kávové zrno.

Kávu degustovali špičkoví baristi

„Vo Fresh Corner-i pripravujeme kávu v pomere 70 percent arabica a 30 percent robusta. Toto zloženie pred uvedením na trh degustovali špičkoví baristi, a tiež zákazníci. Vyberali spomedzi 40 rôznych zmesí,“ hovorí riaditeľka maloobchodnej siete Slovnaftu, Timea Reicher. Vďaka vyrovnanému pomeru v zložení je Fresh Corner káva prispôsobená talianskemu typu praženia a vhodná nielen na prípravu talianskeho espressa, ale aj cappuccina či latte.

Pri predaji kávy je najdôležitejšie, aby bola vždy čerstvá, pripravená zo starostlivo vybraných kávových zŕn a mala lahodnú a vyrovnanú chuť. V rámci siete Fresh Corner sa preto pripravuje z vody s nízkym obsahom minerálov, vždy z rovnakého mlieka a kávových zŕn. Zákazníci si ju môžu vybrať od baristu, alebo si ju pripravia sami na samoobslužných strojoch Franke. Tie urobia až 19 druhov kávy v troch rôznych veľkostiach.

zdroj: Fresh Corner

Predajne Fresh Corner ponúkajú aj na mieste dopekané sladké a slané pečivo a rýchle občerstvenie. Na vybraných čerpacích staniciach sú v ponuke aj čerstvé zeleninové či ovocné šaláty alebo zdravé nápoje – smoothies. Od roku 2017 sa tento gastro koncept rozrástol aj o reštaurácie Fresh Corner Restaurant.

O Skupine SLOVNAFT

Skupina SLOVNAFT je integrovanou rafinérsko-petrochemickou skupinou. Kľúčovou spoločnosťou skupiny je SLOVNAFT, a.s., ktorá sa zaoberá najmä spracovaním ropy v jednej z najkomplexnejších európskych rafinérií a veľkoobchodným a maloobchodným predajom pohonných hmôt. Slovnaft prevádzkuje sieť viac ako 250 čerpacích staníc v SR. Spoločnosť patrí na Slovensku k lídrom v oblasti CSR a firemnej filantropie, významne podporuje šport, kultúru, vzdelávanie, mládež a revitalizáciu životného prostredia.

zdroj: Fresh Corner

Magazín Forbes zaradil značku Slovnaft medzi najhodnotnejšie slovenské značky. V ankete spoločnosti Profesia sa Slovnaft stal víťazom v kategórii Výroba a priemysel a získal titul Najatraktívnejší zamestnávateľ za rok 2017 a 2018. Skupina SLOVNAFT je členom medzinárodnej Skupiny MOL.

Zdroj: TS

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech