Každé piate predané auto na Slovensku je tejto značky. Aj napriek pandémií má prvé miesto v predajoch

  • Trhový podiel značky Škoda na Slovensku dosiahol za osem mesiacov 21,8 %, čo je nárast o 3,6 percentuálneho bodu v porovnaní s minulým rokom
  • Až päť modelov tejto značky patrí do TOP 10 najpredávanejších áut na Slovensku
automobilka
TASR/AP
  • Trhový podiel značky Škoda na Slovensku dosiahol za osem mesiacov 21,8 %, čo je nárast o 3,6 percentuálneho bodu v porovnaní s minulým rokom
  • Až päť modelov tejto značky patrí do TOP 10 najpredávanejších áut na Slovensku

Pandémia koronavírusu nielen na Slovensku zásadným spôsobom zasiahla do predaja vozidiel a auto-moto trh zaznamenal najväčší prepad za posledné dekády. V porovnaní s minulým rokom klesol predaj vozidiel na Slovensku od januára do augusta tohto roka až o 31,18 %. 

Spôsobilo to nielen zatvorenie predajných miest na niekoľko týždňov, ale aj ekonomická neistota, ktorú ľudia výrazne pociťovali primárne počas prvej vlny pandémie.

ŠKODA predstavila nové kabrio. Model Slavia bohužiaľ nikdy nebude v predaji

 „Značka Škoda si aj napriek náročnej situácii spôsobenej koronavírusom drží stabilné prvé miesto v predajoch. Každé piate auto predané na Slovensku je od Škody, na čo sme patrične hrdí,“ vyjadril sa v oficiálnej správe Jaroslav Hercog, riaditeľ ŠKODA AUTO Slovensko

„Počet predaných vozidiel značky Škoda v porovnaní s minulým rokom klesol o 17,72 %, čo je vzhľadom na výrazný pokles celkového trhu  prijateľný výsledok,“ dodáva Hercog. 

Medzi desať najpredávanejších vozidiel u nás patrí až polovica modelov práve značke Škoda. Predajom tento rok neohrozene kraľuje model Fabia (2 967 ks), na druhom mieste je Octavia (2 422 ks). Na piatom mieste je Scala (1 389 ks). V top 10 sa nachádzajú ešte modely KAMIQ (1 277 ks) a KAROQ (1 050 ks).

Blízkou budúcnosťou je elektrina

Nie je to ešte ani rok, čo automobilka uviedla na slovenský trh svoje prvé elektrifikované modely CitiGO iV a Superb iV. V rámci skupiny plne elektrických vozidiel je tým najpredávanejším práve CitiGO iV.

Zákazníkov oslovila ako cena ( od 19 990 eur), tak aj dojazd až 225 – 274 km a sympatický dizajn. Superb iV patrí medzi najpredávanejšie plug-in hybridné modely u nás. Elektrifikovaná vlajková loď značky ŠKODA ponúka čisto elektrický dojazd až 62 km čo umožňuje lokálne bezemisné jazdenie na bežné dochádzanie. V kombinácii so spaľovacím motorom je dojazd podľa WLTP až 880 km.

Škoda elektrifikáciu svojho portfólia berie naozaj vážne. Aj preto vyvinula jeden zo svojich najobľúbenejších modelov vôbec s mild-hybridným, ako aj plugin hybridným motorom. Hybridné verzie modelu Octavia budú dostupné pre slovenských zákazníkov už v priebehu najbližších dní. 

Začiatkom septembra predstavila značka aj svoje prvé plne elektrické vozidlo na platforme MEB – model ENYAQ. S rôznymi verziami batérie, zadným pohonom či 4×4, dojazdom až 510 km podľa WLTP a technológiami, ktoré sa u značky predstavili vôbec po prvýkrát, tak uviedla vozidlo, ktoré má všetky predpoklady na to, aby sa stalo špičkou vo svojej triede. Slovenskí zákazníci budú mať možnosť objednať si model ENYAQ v priebehu najbližších týždňov.

Zdroj: Škoda

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK