Ako z každej minúty vyťažiť čo najviac

  • Najlepší výkon môžeš dosiahnuť len vtedy, keď sa zameriaš na správne veci v správnom čase.
autonomy-the-3-things-that-make-work-meaningful-ryan-robinson-ryrob-compressor
  • Najlepší výkon môžeš dosiahnuť len vtedy, keď sa zameriaš na správne veci v správnom čase.

,,Nič nie je menej produktívne než urobiť efektívnejšie to, čo by sa nemalo urobiť vôbec.“ Peter Drucker

Určite si už prečítal množstvo článkov o produktivite. Ale asi sám cítiš, že sa nemôžeš riadiť všetkými radami, o ktorých si prečítaš. Každý z nás je iný, a každý z nás má rozdielny režim.

Tí najproduktívnejší ľudia však majú jedno spoločné – robia všetko pre to, aby z každej jednej minúty vyťažili čo najviac. Robia jednoducho iba to, čo im prináša najlepšie výsledky. .

Tu je päť univerzálnych rád, ako urobiť každý týždeň viac:

man-guy-street-fashion-blog-style-blogger-sporty-chic-gym-attire-sports-look-ceb3cf85cebccebdceb1cf83cf84ceb7cf81ceafcebfcf85-styling-tezenis-adidas-sneakers-raybazdroj: coolartisan.net

1. Sústreď sa:

Určite to poznáš. Niekedy stačí jedna jediná myšlienka a celá tvoja pozornosť je fuč. Zabráň rozptýleniu. Keď si rozptýlený, ťažko budeš produktívny a sústredený na prácu. Ak budeš mysľou neustále niekde inde, sotva niečo urobíš v krátkom čase.

Nedovoľ, aby ťa niečo tak ľahko rozptýlilo. Sústreď všetky myšlienky na svoju úlohu. Nasmeruj všetku energiu na svoju prácu, až kým ju nedokončíš. Len tak budeš efektívny, a len tak ušetríš množstvo času.

Zmätená myseľ ťa okráda nielen o energiu, ktorú potrebuješ na to, aby si sa úplne ponoril do svojich úloh. Okráda ťa aj o drahocenný čas, kreativitu či kvalitu práce.

mathias-lauridsen-61zdroj: 1.bp.blogspot.com

2. Buď pánom svojho času:

Každý týždeň máš v priemere 2 400 minút na seba. Buď si vedomý toho, že čas je tvoje najcennejšie aktívum. Za týždeň sa toho dá zvládnuť naozaj veľa, pokiaľ si svoj čas rozumne rozložíš. Ultra produktívni ľudia využívajú na maximum každú jednu minútu, ktorú majú k dispozícií. Rozvrhni si svoj čas rozumne. Skús si realisticky časovo ohraničiť jednotlivé úlohy, ktoré ťa počas dňa čakajú. Keď ťa bude tlačiť čas, prinúti ťa to sústrediť sa, a budeš efektívnejší.

Nezabudni si však v priebehu dňa vyčistiť aj myseľ. Nie si robot. Nikto nie je schopný celý deň fungovať na sto percent. Tvoj mozog potrebuje krátku prestávku, aby sa zotavil. Tak choď na krátku prestávku, dopraj si pár minút na vzduchu, alebo sa odreaguj iným spôsobom.

cool-cute-guy-model-nature-favim-com-257579zdroj: s2.favim.com

3. Zameraj svoj čas na zmysluplné úlohy:

Rob to, na čom ti záleží. Ak budeš robiť niečo, čo ťa nebaví, a k čomu nemáš motiváciu, zrejme to budeš neustále odkladať a naťahovať. Budeš hľadať samé výhovorky, prečo to neurobiť.Tvoje každodenné úlohy by mali v prvom rade smerovať k tvojim vyšším cieľom a túžbam. Samozrejme, občas treba urobiť aj niečo, čomu by si sa najradšej vyhol, no ak budeš mať istotu, že sa venuješ niečomu zmysluplnému, zvládneš aj tie nudnejšie úlohy s väčšou ľahkosťou.

4. Každý deň sa sústreď na jednu vec, ktorú treba dokončiť:

Inými slovami: sústreď sa vždy na to najurgentnejšie. Každý deň máš veľa práce. Pravdepodobnosť, že splníš všetky úlohy, je asi len veľmi malá. Vždy si preto polož otázku: Čo je to najdôležitejšie, čo dnes musím urobiť?

Každé ráno si urči, čo by malo byť prioritou tvojho dňa. Zisti, kedy je tvoja najproduktívnejšia hodina a snaž sa vtedy urobiť čo najväčší obsah práce.

5. Pokús sa dokončiť to, čo si začal

Občas máme vo zvyku niečo začať, a potom to odložiť s tým, že sa k tomu vrátime neskôr. Nerob to. Snaž sa dokončiť to, čo príde, a až potom sa pusti do niečoho ďalšieho. To isté platí aj s telefonátmi a e-mailami. Čím skôr ich vybavíš, tým lepšie. Nielenže tým odľahčíš svoju myseľ, ale ušetríš množstvo času, pretože sa k tej istej veci nebudeš musieť vrátiť viackrát.

zdroj titulnej fotografie: open.buffer.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech