Každodenný život s Ford GT? Pre niekoho sen, pre hudobného producenta z Nórska realita

  • 28-ročný hudobný producent vlastní viacero športových áut a vo svojom vozovom parku má aj jeden zo 4000 vyrobených kusov Ford GT
Unsplash
  • 28-ročný hudobný producent vlastní viacero športových áut a vo svojom vozovom parku má aj jeden zo 4000 vyrobených kusov Ford GT

Azda každý, kto mal možnosť vidieť film Ford vs. Ferrari, túži aspoň raz v živote sadnúť za volant automobilového stroja, ktorý v roku 1966 vyhral slávne preteky 24 hodín Le Mans. Ak si spomínaný film videl alebo patríš k automobilovým nadšencom, tak vieš, o ktorom modeli americkej automobilky je reč. Ak niektorí z vás už mali možnosť stretnúť sa s Fordom GT, poprípade sa v ňom aj odviesť, určite potvrdíte, že sa jedná o úžasný zážitok. 

Svoje o tom vie aj Mikkel Christiansen, nórsky hudobný producent elektronickej hudby, ktorý jeden takýto exemplár vlastní. Nejedná sa však o rovnaké GT 40, aké bolo znázornené vo filme, ale o novšie GT z roku 2006. Vyrobených bolo však len 4 000 kusov, a tak ide stále o vzácny kus. 

Mikkel, ktorého môžeš na Instagrame nájsť pod prezývkou MIO, svoju záľubu v športových autách netají. Sám vlastnil a vlastní niekoľko športových unikátov ako napríklad AC Cobra, Audi R8 či McLaren 570. Aktuálne mu však spoločnosť robí spomínané Ford GT, s ktorým nemá problém zájsť na bežný nákup do mesta alebo vybrať sa na výlet. Aj keď sa jedná o vyslovene športové auto.

View this post on Instagram

she’ll go fast

A post shared by 𝐌𝐈𝐎 (@mio) on

View this post on Instagram

the real don 📸: @aaronbhall

A post shared by 𝐌𝐈𝐎 (@mio) on

 

Jedinečné a bez konkurencie

Podľa jeho slov je na aute niečo jedinečné. Niečo, čo nemajú žiadne iné športové autá (a to ich mal možnosť šoférovať už niekoľko). Pred autom treba mať obrovský rešpekt. S 550 konskými silami na zadných kolesách je veľmi ľahké sa dostať do šmyku. Na druhej strane je však auto veľmi stabilné a stabilitu cítiť aj vo vysokých rýchlostiach, ako napríklad 300 km/h. Podľa Mikkela je aj v takejto rýchlosti auto pokojné a stabilné.

Konštruktérom sa tento automobil skutočne podaril, o čom svedčia aj 4 víťazstvá v pretekoch Le Mans. Ford GT bolo prvým športovým autom americkej automobilky, ktoré dokázalo konkurovať Ferrari. 

Fabrika výmenou za auto? 

Všetko má svoju cenu a dá sa predať, treba len počkať na ten správny okamih. Podobne sa vyjadril o predaji auta aj Mikkel, avšak aktuálne auto na predaj nie je. Hodnota originálneho GT40 z roku 1966 je až 12 miliónov dolárov. Mikkelove GT stojí o čosi menej, aj keď jeho hodnota je stále vysoká a odhaduje sa na 400-500 tisíc dolárov. Samozrejme, keďže sa auto už nevyrába, ide o pomerne výhodnú investíciu, keďže hodnota týchto áut bude už len stúpať.

O tieto autá je stále väčší záujem. Čiastočne tomu možno teraz napomohol aj spomínaný film Ford vs. Ferrari. Ani nórsky dj totižto nemá núdzu o ponuky. Dokonca sa našiel záujemca, ktorý za auto ponúkol celú priemyselnú zónu. Ani táto ponuka ho však nepresvedčila, aby sa tohto krásavca vzdal.

Úpravy ako Olsson? 

Ako spraviť športové auto ešte zaujímavejším? Stačí pripevniť strešný box. Nevieme, či sa Mikkel inšpiroval Jonom Olssonom, ktorý je tiež známy vďaka upravám športových áut, ale na svoj model GT pripevnil na mieru vytvorený karbónový strešný box.

Veríme, že v takom aute bude problém s úložným priestorom, a tak tejto úprave plne rozumieme. Úprava však vyzerá veľmi efektne, veď posúďte sami. K iným úpravám karosérie sa „našťastie” zatiaľ neodhodlal, a tak je Ford GT v plnej originálnej kráse, ktorej dominuje jasná červená farba, ktorú stredom karosérie pretínajú dva biele pruhy.  

View this post on Instagram

straight to the banks 📸: @aaronbhall

A post shared by 𝐌𝐈𝐎 (@mio) on

 

Nórsky DJ, celým menom Mikkel Buxrud Christiansen, vedie naozaj zaujímavý život. V roku 2011 začal spolu s kamarátom produkovať elektronickú hudbu pod pseudonymom Broiler. Úspešné duo vyprodukovalo niekoľko skladieb a remixov. Svoj aktívny život zdieľa na sociálnej sieti Instagram, kde jeho výlety a záľubu k autám sleduje viac ako 100-tisíc followerov. 

Zdroj: tv2.no

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK