Kažimír a jeho luxusná vila pod Slavínom. Podľa Šeligu v nej osem rokov býval grátis

  • Poslanec Juraj Šeliga tvrdí, že s bývaním guvernéra NBS nie je všetko s kostolným poriadkom
  • Podľa politika šéf štátnej banky uzavrel so svojím domácim dokonalý biznis
  • Osem rokov vraj exminister financií býval zadarmo
pjimage (3)
Juraj Šeliga, TASR/Jaroslav Novák, Google Maps
  • Poslanec Juraj Šeliga tvrdí, že s bývaním guvernéra NBS nie je všetko s kostolným poriadkom
  • Podľa politika šéf štátnej banky uzavrel so svojím domácim dokonalý biznis
  • Osem rokov vraj exminister financií býval zadarmo

Nezaradený poslanec Juraj Šeliga, ktorý kandidoval za rozštiepené hnutie Za ľudí sa prihovoril cez video na svojom profile na sociálnej sieti. Na mušku si vzal lukratívne nehnuteľnosti pod bratislavským Slavínom a bývalého financmajstra za Smer-SD Petra Kažimíra.

Kažimírove domy

„Predstavte si nasledovnú situáciu. Bývate v Bratislave v dobrej časti, v Starom meste, v luxusnom dome. Platíte cca 400-tisíc eur mesačne a bývate v takomto dome osem rokov. Po ôsmich rokoch, keďže sa vám tu býva veľmi dobre, prídete za vlastníkom tohto domu a poviete mu: Býva sa mi tu dobre, chcel by som  tento dom kúpiť a aj dom vedľa, ktorý ti tiež patrí,“ prihovoril sa Šeliga fanúšikom s realitným príbehom.

Šeliga ďalej pokračuje a vysvetľuje, že tento záhadný kupujúci má jednu podmienku. „Z kúpnej ceny mi odpočítaš všetko, čo som ti doteraz zaplatil na nájomnom. Za osem rokov je to približne 400-tisíc eur. No nie je to úžasný realitný biznis? Taký, o akom sa bežnému Slovákovi ani nesníva?“ Pýta sa s nadsádzkou poslanec.

Šeliga tvrdí, že podobne kuriózny biznis s nehnuteľnosťami sa naozaj stal a hlavným aktérom „obchodu storočia“ mal byť súčasný guvernér Národnej banky Slovenska obvinený z korupcie Peter Kažimír. „Peter Kažimír osem rokov býval v luxusnej časti Bratislavy,“ počiarkol politik vo videu. 

Podľa poslanca samotný Kažimír tvrdí, že susedný domček, ktorý mal tiež kúpiť, bol bankou ohodnotený na nulovú cenu. „Povedzte mi, kde v Bratislave nájdete, hoc aj starý dom, ktorý má hodnotu nula,“ hovorí ďalej Šeliga. 

zdroj: Peter Kažimír. Foto: TASR

Nehnuteľnosti pod cenu

Podľa portálu Aktuality.sk Kažimírovi domy predal architekt Miroslav Šlahučka, ktorý je v súčasnosti obvinený aj v rámci kauzy Mýtnik II. Šlahučka podľa portálu je spolumajiteľom firmy S.I. Developer spolu so známym biznismenom Ladislavom Rehákom. Obidve nehnuteľnosti aj s pozemkom mali predať za vyše dva milióny eur a to v poriadnej zľave. 

„Pri predaji sme si stanovili dve podmienky. Prvou bolo dosiahnutie zisku z predaja a druhou podmienkou bolo kúpiť obývaný objekt spolu s vedľajším, ktorý je ruinou určenou na asanáciu. Základom pre stanovenie ceny bola kombinácia cien nehnuteľností v danej lokalite a znaleckého posudku, ktorého vypracovanie zadala naša spoločnosť,“ povedal pre portál Šlahučka minulý rok, keď nehnuteľnosti predal. Podľa odborníkov na reality, ktorých Aktuality.sk oslovili, mala len vila, v ktorej Kažimír býval hodnotu 2,6 až 3,5 milióna eur.

PÁN KAŽIMÍR MÁ ĎALŠÍ PROBLÉM!Návod ako 8 rokov bývať v luxusnej vile zadarmo. Viac vo videu.

Posted by Juraj Šeliga – Za ľudí on Monday, October 18, 2021

Šeliga: Z čoho osem rokov žil?

„Faktom je, že Peter Kažimír platil mesačne nájom 4 500 eur, čo je približne plat poslanca a platil ho osem rokov,“ rekapituluje vo videu Šeliga. Nazval vlastníka vily štedrým. Taktiež sa pýta z čoho Kažimír tých osem rokov žil, keďže väčšinu zárobku mal minúť na nájomné.

Je viacero otázok spájaných s osobou Petra Kažimíra ako ministra financií a dnes aj ako guvernéra NBS. Tento dom totiž kúpil počas toho, ako je guvernérom NBS,“ podčiarkol Šeliga. Ten si myslí, že aj pre toto podozrenie by mal Kažimír odstúpiť z lukratívneho postu a zverejnil všetky patričné zmluvy a dokumenty súvisiace s týmto prípadom. 

Zdroj: Zdroj 1: Aktuality.sk Zdroj 2: FB/JS

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie