Kažimíra opäť obvinili z korupcie: Mesačne zarobí obrovský balík, o ktorom bežný Slovák môže len snívať

  • Exminister financií a šéf Národnej banky Slovenska je opäť obvinený z korupcie.
  • Exsmerák si na čele štátnej banky zarobí mesačne kráľovské peniaze
Peter Kažimír a NBS
Peter Kažimír a Zuzana Čaputová, TASR/Martin Baumann
  • Exminister financií a šéf Národnej banky Slovenska je opäť obvinený z korupcie.
  • Exsmerák si na čele štátnej banky zarobí mesačne kráľovské peniaze

Šéf Národnej banky Slovenska Peter Kažimír sa v súčasnosti opäť pasuje s obvinením z korupcie. Podľa Denníka N ide dokonca o ten istý skutok, za ktorý bol riešený políciou už po prvýkrát. Práve už v minulosti sa hovorilo, že by Kažimír mohol prísť o lukratívny post guvernéra Národnej banky Slovenska. S jeho vysokou funkciou je totiž spájaný aj naozaj kráľovský plat. Kažimír tak patrí medzi tých štátnych zamestnancov, ktorý si mesačne pripíšu na účet naozaj poriadny balík. 

20-tisíc mesačne

Po nástupe Kažimíra na čelo banky sa začalo so zverejňovaním platov vedenia inštitúcie. Poriadne haló v médiách vyvolal práve plat exsmeráka Petra Kažimíra. Ten v roku 2019 za v tom čase odpracovaných sedem mesiacov zinkasoval 98 271 eur. Teda po rozpočítaní na mesiac ide o 14 038 eur.

Hovoríš si, že na šéfa takej štátnej inštitúcie ako je Národná banka Slovenska, to nie je až taká veľká suma? Zaujímavosťou ale je, že hodnota výplaty vo výročnej správe banky je uvedená v čistom.

„Čisté príjmy zahrňujú všetky príplatky, poskytnuté benefity, odmeny a ostatné príspevky a funkčné pôžitky vyplatené členom bankovej rady,“ píše sa v dokumente banky. V hrubom tak v roku 2019 Kažimír zarobil za mesiac približne 20-tisíc eur.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Zdroje: Zdroj 1: NBS.sk, Zdroj 2: Aktuality.sk, Denník N

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá