Kde nájdeš najlepšie prémiové bývanie na Slovensku?

  • Nie je superlatív ako superlatív. Gansberg Koliba si môže objektívne pripísať prívlastok „naj“ po prvenstve v prestížnej súťaži
Snímka obrazovky 2021-06-09 o 10.25.43
  • Nie je superlatív ako superlatív. Gansberg Koliba si môže objektívne pripísať prívlastok „naj“ po prvenstve v prestížnej súťaži

Hovorí ti niečo skratka CIJ? Ak nie si z realitnej alebo developerskej brandže, možno ani nie, no hodí sa vedieť, že keď nájdeš pri projekte tieto tri písmená, je to symbolická pečať prvotriednej úrovne. CIJ Awards Slovakia sú najstarším a najrešpektovanejším podujatím, ktoré u nás mapuje výnimočné projekty z oblasti rezidenčného a komerčného developmentu.

Kým spoznáš Gansberg Koliba, spoznaj CIJ

CIJ Awards vznikli ako iniciatíva odborného periodika „Central and Eastern European Construction and Investment Journal“ a dnes majú európske zastúpenie v Poľsku, Česku, Maďarsku, Rumunsku, Srbsku aj na Slovensku. Víťazstvo v jednej z 19 kategórií je nielen vecou prestíže, ale aj zviditeľnenia sa na slovenskej a zahraničnej scéne, čo nie je maličkosť, obzvlášť vo vysoko konkurenčnom prostredí desiatok projektov a prísnych hodnotiacich parametroch, ktoré dovolia zažiariť len tým najlepším.

Našliapnuté na víťazstvo

Kým sa z nominanta stane víťaz, musí presvedčiť nezávislú odbornú porotu aj laickú verejnosť v dvojstupňovom hlasovaní. Gansberg Koliba presvedčil. Je čerstvým držiteľom ocenenia CIJ Award Slovakia 2020 v kategórii Prémiový development roka a stručná genéza projektu ti ukáže, že je to zaslúžené, no neprekvapivé víťazstvo.

Projekt, ktorý je dnes už po kolaudácii a takmer celý vypredaný, mal našliapnuté na dráhu víťaza prakticky od prvých skíc. Jeho autori z ITB Development a spriazneného ateliéru Architekti Šebo Lichý išli do stavby prémiového bývania na Kolibe s jasnou víziou priniesť do Bratislavy rezidenčný projekt stavaný v súlade s princípmi diskrétneho luxusu. Teda taký, ktorého „wow efekt“ nevyšumí ako bublinky z odstáteho šampanského a ktorý nezaujme len pár „dobrými uhlami“.

Kvalita sa neopozerá 

Naopak, charizma Gansbergu spočíva v tom, že z akejkoľvek perspektívy sa naň pozrieš, zaujme ťa. Každý detail je prepracovaný tak, aby reprezentoval prémiovú úroveň celku. Či sú to dizajnérske prvky použité v exteriéroch aj interiéroch, alebo architektúra organicky splývajúca s okolitým terénom, je ti jasné, že všetko spája jednotný motív nadčasovosti. Pretože skutočná kvalita má byť presne taká. Nadčasová.

Adresa úspechu

Súbor troch bytových domov na pomedzí Jeséniovej a Podkolibskej ulice je súčasťou rezidenčnej zóny, ktorá má cveng „adresy úspechu“ aj vďaka konzistentnej reputácii obľúbenej vilovej štvrte s pokojným prírodným zátiším a nezameniteľnou výhodou centrálnej polohy. Oblasť bola v minulosti známa vinohradníckou tradíciou a toto historické pozadie neostalo zo strany tvorcov Gansbergu nepovšimnuté.

V spojení s minulosťou

Architektom sa podarilo rafinovane zakomponovať do projektu referencie na vinohradnícku minulosť lokality v podobe horizontálne orientovanej architektúry, a rovnako prostredníctvom exteriérových prvkov, ako sú napríklad viničné hriadky dekorujúce areál. „Nešli sme do projektu s tým, že chceme postaviť, čo tam ešte nie je. Našou ambíciou bolo nadviazať na to, čo tam bolo predtým a práve takýmto prístupom sme sa vymedzili a nesplynuli s okolitými projektmi,“ približuje Tomáš Šebo z ateliéru AŠL.

Dokončený v predstihu

Napriek realizačným výzvam, spočívajúcim práve v stavaní v náročnom svahovitom teréne, sa Gansberg Koliba ako jeden z mála developmentov podarilo dokončiť a skolaudovať s náskokom oproti plánovanému rozvrhu. Kvalitne a načas odvedená práca je vizitkou dobre nastavenej organizácie medzi developermi a stavebnou firmou ISE, ktorá sa pod projekt podpísala.

Štýlové a unikátne riešenia

Interiérové a exteriérové riešenia sa nesú v znamení customizovaných riešení a exkluzívnych spoluprác. Vonkajšie priestory podtrhujú dizajnérsku zrelosť Gansbergu. Príkladom sú štýlové kvetináče maskujúce klimatizačné jednotky alebo originálne zámočnícke detaily vypracované špeciálne pre tento projekt.

Päťhviezdičkové pohodlie

Interiérový štandard sa nesie v línii „high-end“. Kombinuje to najlepšie z ponuky renomovaných slovenských a zahraničných firiem. Vchodové dvere z dielní českej rodinnej firmy SAPELI, bytové parkety z prvotriedne opracovaného dreva od Parkett Designer či kúpeľňa s výbavou od Villeroy & Boch a štúdia Domoss tvoria solídny základ prémiového domáceho komfortu.

Realizácie bez kompromisov

Gansberg Koliba od začiatku cielil na ľudí, ktorí vedia, čo chcú a neuspokoja sa s kompromismi. Dôraz na personalizáciu bolo vidieť vo flexibilite a snahe maximálne vyhovieť špecifickým prianiam budúcich rezidentov. V realizačnej fáze tak došlo k viacerým úpravám dispozícií pod dohľadom architektov. Kvôli spájaniu bytov na žiadosť klientov získal celý projekt ešte komornejšie vyznenie.

Byty, ktoré „žijú“ s tebou

Unikátnosť sa prejavila tiež v prezentácii bytov. Tie boli namiesto konvenčných technických názvov kategorizované na základe odlišných preferencií v životných štýloch. Byty typu City View, Garden, Quiet a Premium dostali mená podľa svojho dominantného parametra.

City View ohurujú výhľadmi na mesto, Garden ponúkajú atraktívne predzáhradky a Quiet vďaka orientovaniu do zeleného svahu posilňujú privátny ráz. Premium penthousy s priestrannými terasami predstavujú kráľovskú kategóriu spájajúcu to najlepšie z celého projektu. 

Bývaj prémiovo a so štedrým bonusom

Gansberg Koliba je aktuálne v predaji s poslednými voľnými bytmi vrátane jedného kompletne zariadeného interiérovou dizajnérkou z AŠL. K bývaniu navyše získaš bonus 30 000 eur. Či ich využiješ na zriadenie galérie v tvojej obývačke alebo pôžitkársky výlet do sveta, je len na tebe.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech