Keď bojuje, lieta to zo všetkých strán: Valašské Tornádo chce v Bratislave predviesť poriadnu šou

Untitled design – 2023-05-25T160722.313
RFA

Český MMA bojovník Adam Jakubík sa po necelých dvoch mesiacoch opäť vracia do boja. Po účinkovaní v EUROGOLD pyramíde, v ktorej zdolal Horínka a stroskotal na bývalom UFC bojovníkovi Torresovi, nastúpi proti „Mrcovmu“ tímovému kolegovi Michalovi Dubovi.

Ten je takisto veľmi skúsený wrestler a Jakubík proti nemu plánuje predviesť enormnú šou. Zápas sa usktuoční už 10. júna na turnaji RFA 11 v Bratislave. Lístky sú dostupné v sieti Predpredaj.sk.

Aspoň si ho nabral na ramená

Doposiaľ Adam Jakubík zápasil len na amatérskej úrovni a prvý kontakt s profesionálnymi bojovníkmi mal až v EUROGOLD pyramíde na RFA 9. V štvrťfinále zdolal Martina „Mrca“ Horínka, no v postoji nebol ďaleko od prehry na knokaut.

„Tak trošku som si tam zatancoval. Pri následnom tlaku mi ale prišlo, že Horínek netriafal čisto. Takže som sa z toho oklepal celkom rýchlo a dostal sa späť do zápasu,“ opísal kritický moment, po ktorom Jakubík doručil takedown a vyhral na páku na nohu.

V súboji s Ronysom Torresom mal podľa papierových predpokladov absolútne minimálne šance na úspech a napokon prehral v 2. kole. V zápase však mal pár svetlých momentov.

„Skvelá skúsenosť. Som rád, že som to zvládol aj v hlave. Len ma mrzí, že som nedokázal načerpať viac skúseností a nechal som si tú pätu tak rýchlo chytiť. Aspoň tú jednu chvíľku slávy, keď som si ho naložil na ramená, som si splnil,“ dodal s úsmevom Adam Jakubík.

shot_by_ZETAK_ET_7129-23-04-22
zdroj: RFA

Ďalší medailista v zápasení z Bratislavy

Keďže obidva zápasy s Horínkom aj Torresom boli vypísané na 3×3 minúty bez lakťov, vyhodnotené boli ako exhibície. Svoj prvý oficiálny profi MMA zápas si Adam Jakubík odbije až na RFA 11 v Bratislave, kde ho bude čakať domáci Michal Duba.

„Opäť skúsený súper a ďalší z OFA gymu. Posledný zápas nastúpil proti Brožovi, takže tiež určite načerpal veľa skúseností. Verím, že naňho bude platiť moja komplexnosť. V každom prípade sa teším na ďalšiu výzvu,“ zhodnotil pred jeho duelom.

Duba je niekoľkonásobný medailista v zápasení a svoj primárny štýl sa snaží presadzovať v každom jednom zápase. Súboj o to, kto dostane toho druhého na zem, predpovedá aj samotný Jakubík. „Očakávam fyzicky náročný zápas, v ktorom budeme bojovať o to, kto koho naloží na ramená,“ povedal Jakubík svoju predikciu na priebeh zápasu.

Domovský gym Michala Dubu je Octagon Fighting Academy v Bratislave, teda v zápase by malo byť publikum na jeho strane. Jakubík to však vidí inak: „Určite by som si nebol taký úplne istý, kto bude mať v Bratislave hlasnejšie publikum a kto bude naozaj doma.“ O tom, kto bude mať v zápase väčšiu podporu a kto v ňom bude ťahať za dlhší koniec, sa však rozhodne až 10. júna v bratislavskom Dome Športu. Lístky sú dostupné v sieti Predpredaj.sk.

shot_by_ZETAK_ET_7132-23-04-22
zdroj: RFA

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá