10 nových bratislavských podnikov, do ktorých sa oplatí ísť najesť. Vznikali počas najväčšieho pekla pandémie

  • V Bratislave sa za posledné obdobie objavilo množstvo nových reštaurácií, bistier, podnikov alebo dcérskych prevádzok už zabehnutých značiek
  • My sme vybrali pár tipov na projekty, ktoré otvorili nedávno, alebo dokonca priamo počas pandémie
Wasabi.stro, Sy Rajt, archív Startitup
  • V Bratislave sa za posledné obdobie objavilo množstvo nových reštaurácií, bistier, podnikov alebo dcérskych prevádzok už zabehnutých značiek
  • My sme vybrali pár tipov na projekty, ktoré otvorili nedávno, alebo dokonca priamo počas pandémie

Spilka

Spilka beer & restaurant na Legionárskej 8, je miesto, v ktorom ožíva pivná história. Je to vlastne prvá a zatiaľ jediná „tankovka“ pivovaru Svijany na Slovensku. Ide o koncept pivnej reštaurácie, ktorá má svoje špecifická najmä vďaka priestorom, v ktorých sa nachádza.

zdroj: Spilka beer & restaurant

Spilka sídli v pozostatkoch bývalého pivovaru Stein, pričom priestory tvorí technologická budova – kvasiareň. Spilka je ale miesto, kam by bolo škoda chodiť len na pivo. Tamojšia gastronómia je skutočne na vysokej úrovni. Jedným z favoritov skalných zákazníkov sú miestne bravčové líčka s bryndzovými haluškami.

„Je to kombinácia, ktorú, keď ju vyskúšate, určite neoľutujete. A k tomu, samozrejme, naše tankové pivo Svijany 450 prémiový ležiak, ktorý nikde inde neochutnáte, len u nás,“ povedal nám Roland Teöke stojaci za týmto projektom. 

zdroj: Spilka beer & restaurant

Miestna cenotvorba je nastavená tak, aby sem vedel zavítať naozaj ktokoľvek. Hlavné jedlo stojí v priemere 9 až 12 eur, denné menu je za 6,90 eur. Majitelia pritom zaručujú, že sa z neho každý hosť naje dosýta.

Shugetsu

V bratislavskej Dúbravke na Agátovej ulici vyrástla nevšedná japonská reštaurácia. Bistro s názvom Shugetsu funguje len od leta 2020, no už si stihlo získať mnoho verných zákazníkov.

Ich špecialitou je pochúťka s názvom Tsukemen, ktorá by sa dala označiť aj za „obrátený ramen“. Nedostaneš ho totiž rovno v miske s vývarom. Rezance, vajce, mäso a všetko ostatné ti naservírujú v separátne a do vývaru si ich pri jedení namáčaš sám, čo má ponúknuť nasýtenejšiu chuť jedla. Rezance si tu navyše denne vyrábajú z japonskej pšeničnej múky.

zdroj: Shugetsu

„Základom je šesť hodín varený vývar, ktorý môže byť s obsahom sardelového či sardinkového prášku, alebo pikantný s domácim čili olejom či miso pastou. Do týchto troch druhov si namáčate rezance. Na Slovensku toto jedlo nevarí nikto,“ objasnil nám tím Shugetsu.

zdroj: Shugetsu

V Shugetsu momentálne denne predajú najmenej 40 jedál denne, ktorých cena sa pohybuje od 6,90 eur do 12,90 eur. Otvorení sú pritom pomerne netradične, na dve zmeny. Počas pracovného týždňa od 10:30 do 13:30 a následne od 17:30 do 20:00.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá