Keď miliardár Buffett vymení telefón: Môj vyklápací mobil za 20 dolárov je preč, teraz mám iPhone

  • Svetoznámy miliardár Warren Buffett vymenil svoj mobil za smartfón od Apple
  • Svoj model od Samsungu vlastnil niekoľko rokov a Apple sa stal jeho prvým skutočným smartfónom
Warren Buffett
TASR/Warren Buffett
  • Svetoznámy miliardár Warren Buffett vymenil svoj mobil za smartfón od Apple
  • Svoj model od Samsungu vlastnil niekoľko rokov a Apple sa stal jeho prvým skutočným smartfónom

Svetoznámy investor a miliardár Warren Buffett vymenil svoj vyklápací mobil v hodnote 20 dolárov za moderný iPhone. Informuje o tom spravodajský portál CNN.

Buffett si však nový iPhone nekúpil, dostal ho ako dar. Jeho vyklápacím predchodcom iPhonu bol Samsung SCH-U320, ktorý bol predstavený v roku 2010.

„Pozeráte sa na 89-ročného chlapa, ktorý sa do toho dostáva,“ hovorí Buffet na margo používania svojho nového telefónu. Ten priznáva, že svoj mobil využíva hlavne na volania a nie na internet alebo četovanie.

Šéf spoločnosti Apple, Tim Cook, už v minulosti povedal, že smartfón od Apple miliardárovi daruje, ak prejde na ich značku. Podľa portálu The Verge neskôr povedal, že osobne priletí za Buffettom do mesta Omaha a dá mú technickú podporu zariadenia.

Podporuje charitu a nadácie

Podľa portálov Forbes a Bloomberg patrí 89-ročný investor Warren Buffett medzi najbohatších ľudí sveta. Jeho majetok dosahuje závratné výšky a čísla sa pohybujú niekde okolo 84 miliárd amerických dolárov. Časť svojich peňazí daroval na charitu. Piatim nadáciám daroval zatiaľ najvyššiu sumu v histórii v hodnote 3,6 miliardy dolárov.

Najväčší dar od miliardára dostali spoluzakladateľ spoločnosti Microsoft Bill Gates a jeho manželka Melinda. Zvyšok si rozdelili rodinné nadácie Buffetta. Jedna, ktorú vedie on sám, je pomenovaná po jeho prvej manželke Susan, zvyšné fungujú pod hlavičkou jeho detí Howarda, Susan a Petry.

Od roku 2006 daroval Warren Buffett charitám už viac ako 30,9 miliardy dolárov, z toho putovala takmer 25 miliardová čiastka práve Nadácii Billa Gatesa.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK