Zázračný efekt princa Harryho sa opäť potvrdil. Hodnota originálneho startupu vďaka nemu raketovo vzrástla

  • Princ Harry dlhodobo upozorňuje na problematiku duševného zdravia
  • Pred pár mesiacmi sa stal zamestnancom startupu, ktorý sa tejto téme venuje
  • Hodnota BetterUp sa posledné mesiace strojnásobila
Princ Harry
TASR via AP/Jordan Strauss
  • Princ Harry dlhodobo upozorňuje na problematiku duševného zdravia
  • Pred pár mesiacmi sa stal zamestnancom startupu, ktorý sa tejto téme venuje
  • Hodnota BetterUp sa posledné mesiace strojnásobila

Startup, pre ktorý pracuje princ Harry, získal 300 miliónovú dotáciu. Hodnota BetterUpu sa tak vyšplhala na 5 miliárd amerických dolárov, informovala agentúra Reuters.

Firma sídli v San Franciscu a venuje sa koučovaniu zamestnancov v oblasti duševného zdravia prostredníctvom mobilnej aplikácie. Princ Harry aj s manželkou Meghan už dlhodobo na túto tému upozorňujú.

V marci sa tak britský aristokrat stal ich zamestnancom. Bolo to len niekoľko týždňov po tom, ako manželia v rozhovore s Oprah Winfrey priznali, že aj oni sa trápili s psychickými problémami.

Pandémia psychický stav ľudí zhoršila

BetterUp uvádza, že ich cieľom je budovať šťastnejšie, zdravšie a plnšie pracovné sily tým, že jednotlivcom poskytujeme nástroje, ktoré potrebujú na to, aby sa im darilo vo všetkých aspektoch ich života.

Silu firiem vidia v tom, že sa zamestnanci vrátia do práce a vytvoria tak silnejšie tímy. Hlavne počas pandémie, keď väčšina spoločností nechala ľudí na home office, rástli u ľudí úzkostné stavy a depresie.

Momentálne má startup vo svojej aplikácii viac ako 3 000 koučov a okrem skupinových tréningov ponúka aj koučovanie jeden na jedného.

Pociťoval si niekedy úzkosť alebo depresiu?

Princ Harry bol dobrá investícia

CEO Startupu Alexim Robichauxom pre CNN v rozhovore uviedol, že princa Harry zamestnal najmä pre to, aký je človek. ,,Bol som ohromený jeho skutočnou a úprimnou túžbou byť v službe a mať pozitívny vplyv na svet,“ povedal.

„Dlho predtým, ako sme sa s ním mali možnosť stretnúť, som sníval o tom, že možno budeme mať to šťastie pracovať s niekým ako on, kto by bol jednou z vedúcich síl na svete v oblasti duševného zdravia. Nemohli sme si predstaviť niekoho lepšieho pre túto úlohu a sme nadšení, že s ním môžeme spolupracovať,“ dodal.

Princ Harry pracuje vo firme ako chief impact officer a jeho úlohou je zmeniť svetovú debatu o duševnom zdravý cez kampane a expandovať vplyv firmy do celého sveta.

S odstupom niekoľkých mesiacov sa zdá, že krok firmy najať princa Harry bol viac ako správny. Ako uvádza portál Fortune, startup odvtedy svoju hodnotu strojnásobil.

Zdroje: Reuters, CNN, Fortune, BetterUp

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK