Kiara začala budovať svoju značku už v šestnástich. Dnes do jej salónu ženy cestujú stovky kilometrov

  • Kiara Töröková má 21 rokov a robí obočie, za ktorým cestujú ženy z celého Slovenska
  • Povedala nám o svojich začiatkoch podnikania
Beauty by Honey
Beauty by Honey
  • Kiara Töröková má 21 rokov a robí obočie, za ktorým cestujú ženy z celého Slovenska
  • Povedala nám o svojich začiatkoch podnikania

Už na konci základnej školy vedela, čomu sa chce v budúcnosti venovať. Reč je o Kiare Törökovej, ktorá má 21 rokov a vybudovala značku, za ktorou nechodia len ženy z tých najvzdialenejších kútov Slovenska, ale aj z okolitých krajín, ako je Česko, Maďarsko alebo Rakúsko. Za zmienku stojí aj fakt, že do salónu chodia aj známe influencerky, no aj muži.

Kiara v roku 2023 otvorila v Nitre vlastný kozmetický salón s názvom Beauty by Honey, svoju klientelu však začala budovať už skôr. Začínala pri líčení a farbení obočia, no dnes si jej klientky v salóne môžu nechať urobiť rôzne ošetrenia pleti, lamináciu obočia a mihalníc a vytetovať obočie alebo pery.

Mladá kozmetička hneď v úvode hovorí, že onkologickým a alopetickým klientom tetuje obočie zadarmo. „Je to pre nich pomoc, ktorú poskytujem dobrovoľne,“ hovorí.

Vyššie spomenutými službami sa ich zoznam nekončí, už čoskoro sa rozšíri o ďalšiu.

 

Čo stojí za týmto úspechom mladá žena odhalila exkluzívne pre Startitup.

Na otázku, čo stojí za úspechom jej biznisu má Kiara jasnú odpoveď. „Povedala by som, že tvrdá práca, vytrvalosť a zlepšovanie sa v tom, čo ma baví,“ ozrejmuje a dodáva, že určite jej pomohla aj prezentácia svojej práce na Instagrame. „Keby som nemala sociálne siete, nie som taká viditeľná. Je potrebné robiť to zaujímavo, aby sa človek vedel uchytiť a zlepšovať svoju prácu.“

Ako to celé začalo?

Ako sme už uviedli vyššie, Kiara sa o krásu začala viac zaujímať ešte v 9. ročníku základnej školy. Sama hovorí, začalo to nevinným líčením a sledovaním trendov. „Natočila som na Instagram pár videí‚ ako sa nalíčiť‘ a mali dobré ohlasy. To ma motivovalo,“ tvrdí Kiara, v dôsledku čoho sa rozhodla pre kozmetickú strednú školu. Už vtedy vedela, že ide o niečo, čomu sa chce venovať.

„V prvom ročníku na praxi sme sa učili farbiť a formovať obočie, čo ma veľmi zaujalo. Už vtedy som obočie robila všetkým svojim známym,“ hovorí a dodáva, že tiež reprezentovala svoju školu na viacerých súťažiach v líčení. „V roku 2019 som sa stala vicemajsterkou Slovenska a v roku 2020 na majstrovstvách Európy som sa umiestnila na 3. mieste.“

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa KIARA (@callmehoneyyyy)

To, že ju táto práca bavila potvrdzuje aj fakt, že ešte počas štúdia na strednej škole reagovala na inzerát v jednom zo salónov, kde hľadali kozmetičku. Kiara prácu dostala a práve v tej dobe si začala budovať svoju klientelu.

Hovorí, že to bolo spočiatku ťažké a často bola v mínuse, no aj napriek tomu si išla tvrdo za svojím a svoju prácu prezentovala na Instagrame. Po krátkej dobe však prišla pandémia koronavírusu a salóny zatvorili svoje brány.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá