Kičurov podozrivý nákup bytov v centre Bratislavy je urážka všetkých mladých ľudí

  • Kičura mladší kúpil v bratislavskom Starom meste dva byty dokopy za 200-tisíc eur
  • Nahnevaní by mali byť všetci mladí ľudia, ktorí musia poctivo a tvrdo platiť všetky svoje hypotéky
  • Kičurov otec nedokáže doteraz vysvetliť podozrivý nákup v časoch nákupov ochranných rúšok
Kajetán Kičura
TASR/Kajetán Kičura
  • Kičura mladší kúpil v bratislavskom Starom meste dva byty dokopy za 200-tisíc eur
  • Nahnevaní by mali byť všetci mladí ľudia, ktorí musia poctivo a tvrdo platiť všetky svoje hypotéky
  • Kičurov otec nedokáže doteraz vysvetliť podozrivý nákup v časoch nákupov ochranných rúšok

(Tento článok nie je názorom redakcie, ide o subjektívny názor)

Krištof Kajetán Kičura je synom už bývalého šéfa Štátnych hmotných rezerv. Doteraz nie je známe, ako sa dostal 20 ročný chlapec k dvom bytom v centre Bratislavy. Dokopy za 200-tisíc. O prípade informovali spravodajské portály SME a Aktuality.sk.

Podozrivý nákup dvoch bytov v bratislavskom Starom meste je urážkou všetkých mladých ľudí na Slovensku. Prečo? Pretože oba byty boli kúpené bez žiadnej ťarchy (hypotéky) a boli predané za 200-tisíc. Dokopy. Čo musí urobiť mladý človek, ktorý nie je synom žiadneho panáčika, aby sa dostal k bytu?

Zadlžiť sa na 30-40 rokov a každý mesiac platiť svoju hypotéku. Prečo by nám mal však nákup dvoch bytov vadiť? Však ak na to má, nech si kúpi. Závisť? Kdeže.

Ak by padlo zrozumiteľné vysvetlenie, že Kičura mladší brigádoval na nočnej v Kauflande od svojich 15 rokov alebo že predal svoju úspešnú startupovú technologickú firmu za milióny a teraz si môže užívať život, tak dobre. Každý by to pochopil a prial by mu to.

Kičura mladší je však taký istý chlapec, ako každý iný 20 ročný chlapec v Bratislave. NAKA už túto kúpu nehnuteľností preveruje ako podozrenie pre korupciu. Ak by sme cenu prepočítali na jeden meter štvorcový, tak sa dostaneme na číslo 1700 eur za jeden meter. Podľa portálu realitnaunia.sk je v Bratislave hodnota takéhoto metra približne od 2400 do 3076 eur.

Čo tender – to nová nehnuteľnosť. Takmer. Vyzerá to tak, že nákupy štátnych hmotných rezerv rodina bývalého šéfa Kičuru…

Gepostet von Nadácia Zastavme korupciu am Dienstag, 24. März 2020

Podozrivé obchody a dary

Momentálne neexistuje žiadne vysvetlenie, prečo bola cena tak veľmi stlačená a ako vzal 20 ročný mladík peniaze na tak drahé nehnuteľnosti v tak lukratívnej časti hlavného mesta.

Jeho kúpa je preto urážka všetkých mladých ľudí, ktorí si musia poctivo platiť svoje nájmy alebo hypotéky. Prečo? Pretože s najväčšou pravdepodobnosťou získal Kičura mladší oba byty iným spôsobom, ako tvrdou prácou. Ako sa teda dostal Kičura mladší k peniazom? Jeho rodičia tvrdia, že to budú platiť oni a dohoda s majiteľom bytov je jasná – 200 tisíc sa splatí po 10-tisíc eur mesačne.

Môžeme sa len domnievať koľko synáčikov a dcéreniek získalo byty štátnych úradníkov za podobných podmienok, ako Kičura ml., ale zjavne nebude prvý, ani posledný.

Je to pekná ukážka v praxi, ako sa na Slovensku získava majetok „tvrdou“ prácou a ako dokáže byť postup tohto nadobúdania v kontraste s pospolitým ľudom, ktorý musí skutočnou prácou splácať svoje hypotéky.

Zaujímavosťou je, že Kičura starší podával svoje majetkové priznanie v roku 2018, kde uviedol, že jeho ročný príjem predstavuje 43-tisíc eur. Odkiaľ vzal 200-tisíc eur na kúpu lacných bytov je záhadou. Všetko má vysvetliť na polícii.

Kičura ml. vlastní aj chatu v Devínskej Novej Vsi, ktorú dostal na svoje meno už ako 18-ročný. Na kúpu tejto chaty mal získať Kičura ml. dar. Odkiaľ sa tento dar zobral a kedy ho prijal, nikto zatiaľ nevysvetlil. Nahnevaní by tak mali byť všetci mladí ľudia, ktorí si tvrdo a poctivo platia svoje hypotéky.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech