Katarina Štinglová má 42 rokov a jej priateľka Kristína Veiglova
Katarina Štinglová má 42 rokov a jej priateľka Kristína Veiglova
Rodinný archív

„So žiadnym prejavom nenávisti sme sa nestretli.“ Kika a Katka spolu vychovávajú 2 dcéry

  • Katarína aj Kristína obe s hrdosťou nesú titul mama
  • Ich rodina je totiž dúhová
  • Katarína aj Kristína obe s hrdosťou nesú titul mama
  • Ich rodina je totiž dúhová

Katarina Štinglová a jej priateľka Kristína Veiglová sú matkami dievčatiek Adelky a Wandy. Od začiatku vzťahu vedeli, že túžia po spoločnej rodine, a preto sa rozhodli podstúpiť umelé oplodnenie, ktoré riešili v zahraničí. Aktuálne už žijú druhý rok na Tenerife, v čase zhotovenia rozhovoru však opísali skúsenosť „dúhového páru“ na Slovensku.

O deti sa neúspešne pokúšali od roku 2014. Túžby sa im však neskôr podarilo naplniť, dokonca s príjemným prekvapením. Páru po niekoľkých pokusoch do rodiny pribudli rovne dve ratolesti. Prvé z detí sa narodilo v roku 2016, druhé o pár mesiacov neskôr.

Ako samy uvádzajú, obrovskej podpory sa im dostávalo nielen zo strany rodiny, ale aj kruhu priateľov.

S prejavmi nenávisti sa počas života na Slovensku nestretli

Rodičovské povinnosti Kiky a Katky sa od tých ostatných skutočne ničím nelíšia. Majú totiž rovnaké starosti, povinnosti aj radosti ako akákoľvek iná rodina.

„Ráno sa zobudíme, oblečieme deti, vezmeme ich do škôlky a poobede zas ideme pre ne. Domov sa vraciame v podvečerných hodinách, čiže sa s deťmi zahráme a pomaly ich potom ukladáme spať. Víkendy sú nepochybne akčnejšie,“ povedala pre Startitup Kristína.

Aktuálne už síce nežijú na Slovensku, ale aj pre ne boli kolóny v Bratislave či ranný zhon úplne rovnaké ako pre kohokoľvek iného. Objasnili tiež, že Bratislavu vnímajú ako otvorenejšiu a tolerantnejšiu voči dúhovým rodinám. Život na dedine si preto s dvoma dcérami aktuálne predstaviť nevedia.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Kristína (@kristinaveiglova)

„S naším životom máme pozitívne skúsenosti a so žiadnymi prejavmi nenávisti sme sa nestretli. Rodina nás vždy podporovala a stála pri nás pri akomkoľvek rozhodnutí,“ vysvetľuje nám Katka. Obe sa zároveň zhodujú na tom, že podobný postoj malo ich najbližšie okolie aj v prípade rozhodnutia založiť si rodinu.

Keďže ale Katka podstúpila niekoľko neúspešných pokusov umelého oplodnenia, cestou darcovstva spermií sa vybrala aj Kristína. Tej sa zákrok podaril s úspešným výsledkom na druhýkrát.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá