Kika sa presťahovala do exotického raja. Pracuje v luxusnom rezorte, potápa sa a jazdí na vodnom skútri

  • Kika pracuje na Maldivách v luxusnom rezorte
  • Cez pracovnú prestávku stihne oboplávať ostrov
  • Pizzu si tu dáš aj za pár tisíc eur
Na snímke je Kika a Maldivy.
archív KB, Unsplash/Matheen Faiz
  • Kika pracuje na Maldivách v luxusnom rezorte
  • Cez pracovnú prestávku stihne oboplávať ostrov
  • Pizzu si tu dáš aj za pár tisíc eur

Kristýna žije na maldivskom ostrovčeku, ktorý je zároveň utajeným luxusným rezortom. Na celoročné pekelné teplo si už zvykla a zarobí dobre, no chýba jej sloboda pohybu aj súkromie. Maldivy sú iný svet, v ktorom sa mieša chudoba s prepychom. Zatiaľ čo miestni žijú v odpadkoch, návštevníci rezortu si objednávajú pizzu s hľuzovkami za 4-tisíc eur.

Kika Brzoňová sa k práci v exotike dostala počas pandémie a hoci miluje nekonečné leto, na Maldivách je za klimatizovanú kanceláriu, občasný dážď aj vetrík len rada. 

V rozhovore pre Startitup hovorí o bizarnostiach života v luxusnom ostrovnom rezorte, ktorý svojím klientom nehovorí nie, čo počas návštevy Maldív určite nevynechať, aj o tom, že miera znečistenia je tu alarmujúca.

„V mori plávajú plasty, nádoby aj utierky. Je to fakt hnus, až si človek hovorí, že to predsa nie je možné, aby si takto ničili podmorský život a vedome devastovali svoju krajinu,“ hovorí Kristýna.

  • Či sú Maldivy vhodné miesto pre digitálnych nomádov
  • Aké priepastné rozdiely sú medzi domácimi a turistami
  • Ako v tejto moslimskej krajine vnímajú opaľovanie „hore bez“
  • Ktoré miesta a aktivity počas návštevy Maldív určite nevynechať?

 

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Kristyna B. (@kristyna_br)

Ako si sa dostala k práci na Maldivách a čo presne tam robíš?

Začiatkom roku 2020 mi tu známy ponúkol prácu. Práve som sa vrátila z Kambodže, doma v Česku začínala pandémia a ja som si povedala prečo nie? Na Maldivy som však vycestovala až v septembri, takže to bol celkom dlhý proces.

Pre jeden luxusný rezort spravujem administratívu na food & beverage oddelení. Proste kancelárska krysa (smiech).

Ako vyzerá na Maldivách tvoj rutinný deň?

Ak pracujem, vstávam okolo 8:00 ráno, 8:10 už sedím v kancelárii. Nasledujú raňajky, o 10:00 máme prestávku, o 12:00 dvojhodinovú pauzu, o 16:00 ďalšiu prestávku a o 18-tej končím.

S tými prestávkami je to celkom vtipné, pretože som na ne nebola z Čiech zvyknutá. Super je obzvlášť tá obedová, keď okrem jedla stíham za 45 minút aj oboplávať ostrov na paddleboarde. A potom naspäť do kancelárie.

Pracujem 6 dní do týždňa a keď mám voľno, všetko sa odvíja od mojej nálady. Ak je dobrá, som aktívny extrovert, ak dobrá nie je, som pasívny introvert (smiech). Keď sa stretnú dobrá nálada a pekné počasie, idem na tenis, squash, na pláž, šnorchlujem alebo si od kolegov z vodných športov požičiam nejakú mašinku.

O Maldivách sa hovorí ako o drahej destinácii. Je vhodná pre digitálnych nomádov či batôžkárov?

Myslím, že digitálni nomádi by počas pár dní na Maldivách zošaleli (smiech). Taktiež, keď porovnám rýchlosť Wi-Fi tu a doma, je to zásadný rozdiel.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá