Kiska, Schuster aj Gašparovič. Bývalí prezidenti vyzývajú ľudí, aby sa zaočkovali

  • Traja bývalí prezidenti uverejnili výzvu pre Slovákov
  • Podľa nich je očkovanie cestou, ako sa dostať z pandémie
prezidenti
TASR/Lukáš Grinaj, František Iván, Martin Baumann
  • Traja bývalí prezidenti uverejnili výzvu pre Slovákov
  • Podľa nich je očkovanie cestou, ako sa dostať z pandémie

Bývalý prezident Andrej Kiska len pred pár minútami zverejnil dokument, v ktorom spolu s Ivanom Gašparovičom a Rudolfom Schusterom vyzývajú ľudí, aby sa dali zaočkovať. „My, bývalí prezidenti Slovenskej republiky, sa obraciame s výzvou na všetkých občanov našej Slovenskej republiky,“ píše sa v úvode dokumentu. 

„Covid -19 útočí stále s väčšou silou a dnes máme najúčinnejšiu možnosť, ako s tým úspešne bojovať – Očkovať sa,“ píšu. 

„Ďakujeme tým, ktorí sa už zaočkovali a ostatných, ktorým v tom zdravotne nič nebráni chceme vyzvať, aby sa dali čo najskôr zaočkovať,“ uvádza sa v dokumente. 

„Ide o zodpovednosť voči svojim blízkym, priateľom, kolegom v práci a o veľkú zodpovednosť voči zdravotnému personálu, ktorý v nemocniciach bojuje za naše životy. Ďakujeme všetkým, ktorí myslia na ľudí okolo seba, ale aj na seba samých,“ píše sa v dokumente, ktorý zdieľal na sociálnej sieti bývalý prezident Andrej Kiska. 

Slovensko momentálne bojuje s náporom na nemocnice. Zdravotníci nevládzu a štátu sa veľmi nedarí presviedčať občanov, aby sa dali zaočkovať. Sociálnymi sieťami sa šíri množstvo hoaxov, ktoré majú za cieľ odradiť ľudí od očkovania. 

VÝZVA PREZIDENTOV SLOVENSKEJ REPUBLIKYMy, bývalí prezidenti Slovenskej republiky, sa obraciame s výzvou na všetkých…

Posted by Andrej Kiska on Sunday, November 28, 2021

Na Slovensku platí núdzový stav, ktorý bol vyhlásený na 90 dní. V platnosti je tiež lockdown, ktorý je nateraz platný na 10 dní. Odborníci aj politici sa však zhodujú, že sa zrejme predĺži. 

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie