Kličko dnes ohlásil definitívny koniec kariéry. Toto je jeho odkaz svetu

  • Odchádza boxer, ktorý písal históriu.
klinec
facebook.com/vladimir.klicko
  • Odchádza boxer, ktorý písal históriu.

Niektorí to vedeli, druhí si to mysleli, iní popierali. Koniec je však oficiálne potvrdený, žiadnu odvetu už neuvidíš. Boxerská žijúca legenda Vladimír Kličko dnes oznámil definitívny koniec kariéry. Po aprílovej porážke mal šancu na odvetu, ale tá sa už neuskutoční. Anthony Joshua bol jeho posledným súperom a prevzal tak pomyselné železo. Ukrajinec svoj odchod dlho posúval, no čas nejde zastaviť.

Kličko do svojich 41 rokov odboxoval 69 zápasov, 64 vyhral a z toho 53 štýlom KO. Dokázal zvíťaziť 22-krát, čo je naozaj rozprávkový úspech! Od roku 2005 do roku 2015 ani raz neprehral, ale v posledných dvoch prišli pády. Najskôr v roku 2015 s Tysonom Furym a tento rok s Joshuom.


„Po poslednom dueli s Anthonym Joshuom som si vzal viac času na rozmýšľanie. Ako profesionálny boxer i amatér som dosiahol všetko, čo sa dalo. Teraz môžem spokojne ukončiť kariéru, ktorú sprevádzalo mnoho napínavých momentov a smelo odštartovať novú kapitolu svojho života. Nikdy by som si nepomyslel, že moja športová kariéra potrvá tak dlho,“ povedal Kličko k svojmu odchodu.

Na jednej strane sa môže zdať, že Kličkov koniec neprišiel v pravý čas a mohol dať ešte jeden posledný zápas, aby ukončil kariéru legendárnou výhrou. Na druhú stranu, on už nemusí nikomu nič dokazovať. Takisto sa mu už zrejme ťažko hľadala motivácia a sám cíti,l že už to nie je ono. Kličkovi manažéri definitívnu správu o konci kariéry oznámili dnes ráno. Na twitteri zverejnili prehlásenie v niekoľkých jazykoch, ale nebolo možné ho prečítať. Servre zrejme pod náhlym preťažením fanúšikov padli.

„Pred 27 rokmi som odštartoval svoju športovú cestu. A bolo to moje najlepšie rozhodnutie. Cestoval som po svete, učil sa jazyky, učil sa novým veciam,“ takto začal Kličko svoje prehlásenie. Jeho hviezdna kariéra trvala 21 rokov. Na olympiáde v Atlante získal zlato. Dokopy Ukrajinec obhájil za svoju kariéru 18 majstrovských opaskov a ťažkej váhe vládol takmer 10 rokov. Bol držiteľom cien všetkých boxerských organizácií IBF, WBA, WBO a IBO.


„Roky sa neustále pripravujem na víťazstvo, toto je úplne nová skúsenosť. Teraz chápem, že úspech nemusí nutne znamenať dosiahnutie stanoveného cieľa,“ napísal Kličko na LinkedIn v júli. Po pár týždňoch vie, že žiadna výhra nepríde.


„Zo srdca ďakujem všetkým, ktorí mi pomáhali,“ to je veta, ktorú vyslal do sveta 3. augusta 2017. V deň kedy ukončil svoju slávnu kariéru.

Čo hovoríš ty na Kličkov odchod? Prišlo to včas alebo mal kariéru zakončiť  mnohými očakávaným posledným víťazstvom?

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá