Kňažko Slovákom: Dnes máme veľkú šancu, aby sme prejavili svoju zodpovednosť

  • Jeden z lídrov Nežnej revolúcie sa rozhodol vyjadriť k celoplošnému testovanie na Slovensku
  • Podľa Milana Kňažka máme dnes veľkú šancu, aby sme prejavili svoju zodpovednosť a dobrý vzťah k blízkym
Milan Kňažko
Facebook/ OĽANO
  • Jeden z lídrov Nežnej revolúcie sa rozhodol vyjadriť k celoplošnému testovanie na Slovensku
  • Podľa Milana Kňažka máme dnes veľkú šancu, aby sme prejavili svoju zodpovednosť a dobrý vzťah k blízkym

Herec a politik Milan Kňažko bol už pred pár týždňami pozitívne testovaný na COVID-19. Dnes sa rozhodol adresovať Slovákom jasný odkaz. Na zverejnenom videu ľuďom odkazuje, že práve dnes máme veľkú šancu, aby sme prejavili svoju zodpovednosť a svoj dobrý vzťah k svojim blízkym. Sme podľa neho blízko k tomu, aby sme mohli byť na seba hrdí, že sme takí zodpovední, tolerantní, ústretoví a dobroprajní.

Anketa: Slováci prezradili, či sa dajú testovať

„Nerobíme to pre nikoho z politikov, nerobíme to pre nikoho zvlášť personálne, osobne. Robíme to kvôli svojim blízkym. A keď urobíme dobre pre svojho blízkeho, robíme dobre pre seba,“ hovorí Kňažko. 

Zdôrazňuje, že keď to skúsime zostanú nám nažive tí, s ktorými sa hádame a hašteríme. „Veď keby to neprežili, ako by sme bez takýchto protivníkov a bez hašterenia žili ďalej. Tak už len kvôli tomuto ťahajme za jeden povraz. Držím vám palce,“ odkazuje.

Dnes mame veľkú šancu, aby sme prajavili svoju zodpovednosť

"Dnes máme veľkú šancu, aby sme prejavili svoju zodpovednosť, svoj dobrý vzťah k svojim blízkym.Sme blízko k tomu, aby sme mohli byť na seba hrdí, že sme takí zodpovední, tolerantní, ústretoví a dobroprajní."Spoločná zodpovednosť – celoplošné testovanie na Slovensku.Stačí len pár minút a aj vy pomôžete zachrániť ľudské životy.

Posted by OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti on Thursday, October 22, 2020

Vyzývam všetkých, aby nezľahčovali situáciu a rešpektovali nariadenia vlády a zdravotníkov,“ napísal. V rozhovore pre Aktuality.sk Kňažko priznal, že sa hnevá na ľudí, ktorí COVID-19 bagatelizujú, nakoľko o ňom vieme len málo. Upozornil však na fakt, že po tomto ochorení môžu zostať trvalé následky na pľúcach, mozgu či kĺboch.

Nenosenie rúšok podľa jeho slov nie je prejav vlastnej slobody, ale bezohľadnosť k slobode tých, ktorých tým ohrozujeme. „Neverte lacným exhibicionistom, že COVID-19 je len ľahká chrípka. Prežil som desiatky chrípkových ochorení, ale COVID-19 neprajem dokonca ani tým, ktorí tieto bludy šíria,“ napísal na sociálnej sieti jeden z lídrov Nežnej revolúcie.

Ako vnímaš ochorenie COVID-19?

Kňažko tiež pripomína, že od začiatku rešpektoval nosenie rúšok. Za vzor dáva krajiny východnej Ázie, kde nosia rúška vždy, keď trošku zakašlú alebo aj kvôli smogu. „Zvykajme si aj my na rúška. Myslím, že nás budú sprevádzať ešte roky,“ vyjadril sa.

„Nijaká vláda ani komisia nemôže za nás urobiť to, čo môžeme urobiť my. Zoberme situáciu pokojne, rozumne, bez paniky, ale vážne. Všetkým prajem, aby sa im to vyhlo,“ dodal.

Zdroje: Facebook/ Milan Kňažko, Facebook/ OĽANO, Aktuality.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech