Kočnerov niekdajší luxusný byt v Bonaparte je na predaj, je známa cena. Dovoliť si ho môže len milionár

  • Luxusný byt v komplexe Bonaparte je na predaj
  • Súčasný majiteľ odchádza do Nemecka
  • Aktuálne je byt v ponuke za viac ako 4 milióny eur
Kočner, Bonaparte
TASR
  • Luxusný byt v komplexe Bonaparte je na predaj
  • Súčasný majiteľ odchádza do Nemecka
  • Aktuálne je byt v ponuke za viac ako 4 milióny eur

Luxusný byt v komplexe Bonaparte, ktorý bol istú dobu vo vlastníctve Kočnerovej firmy, je na predaj. Zdá sa, že o život v neslávne známom komplexe nemá už veľa ľudí záujem. Súčasný vlastník sa sťahuje do Nemecka. Ak by si si na tento byt robil zálusk, nebude to také ľahké. Za byt musíš zaplatiť 4,29 milióna eur. 

Kontroverzná stavba

Pôvodní developeri tohto bytového komplexu Bonaparte boli Milan Cílek, Stanislav Plutko, Ladislav Bašternák a Ivan Piterka. Jediný Cílek v komplexe aj skutočne býva. Daňový podvodník Bašternák, ktorý si za mrežami odpykáva 5-ročný trest, prenajímal svoj byt bývalému premiérovi Robertovi Ficovi. 

Ficov, rovnako ako aj Kočnerov byt je situovaný na štvrtom podlaží. Fica a Kočnera delila len jedna stena. Ako informujú Aktuality, Robert Fico platil za byt mesačne 2 650 eur. Luxusný výhľad na Dunaj si z balkónu užíval až do leta 2019, kedy sa z bytu odsťahoval. Nájomnú zmluvu definitívne vypovedal k 31. októbru 2019. 

Kočner sa kvôli tomuto bytu vyhrážal Kuciakovi 

Ján Kuciak poslal po tom, ako sa dozvedel, že byt je vo vlastníctve inej osoby, Mariánovi Kočnerovi otázky. Kočnera sa tieto otázky pravdepodobne dotkli, respektíve sa zľakol, následne Kuciakovi zatelefonoval. Tento telefonát bol plný vyhrážok. Očierňoval Kuciaka, že klame a taktiež ho obviňoval z toho, že píše na objednávku ľudí, ktorí páchajú trestné činy. 

Novinár nebral tieto vyhrážky na ľahkú váhu a podnet posunul aj polícii. Trestné oznámenie však polícia zmietla zo stola. Päť mesiacov po tomto incidente boli Ján Kuciak a jeho snúbenica Martina zavraždení. 

Feix sa v byte dlho neohrial

Ako informujú Aktuality, byt v komplexe Bonaparte, je na predaj. Cena bytu je 4,29 milióna eur. Súčasný majiteľ Erich Feix, bývalý člen vedenia Prvej stavebnej poisťovne, odchádza do Nemecka. Majiteľom bytu je od roku 2017, kedy byt odkúpil od Kočnerovej spoločnosti Správa a inkaso pohľadávok.

Marián Kočner však údajne v tomto byte nebýval vôbec. Aj súčasný majiteľ sa vyjadril, že Kočner nemal záujem v byte bývať. Feix tvrdí, že do bytu musel investovať značný balík peňazí, pretože dovtedy neobývaný objekt musel kompletne prerobiť.

Najradšej mal svoju luxusnú jachtu a Bentley. Nedotknuteľné Brucho, ktoré ťahalo za nitky vo vysokej politike, je stále multimilionár

Podľa tvrdení Ericha Feixa, za sťahovaním do zahraničia stojí jeho odvolanie z pozície člena predstavenstva Prvej stavebnej poisťovne. Na Slovensku momentálne nemá žiadnu výhodnú pracovnú ponuku. Feix odmieta spojitosti medzi jeho odchodom do zahraničia a súčasnou vlnou zatýkania vysoko postavených funkcionárov. Ako zdôrazňuje samotný Feix: „Mňa sa takéto veci netýkajú.“ Otázne teda zostáva, kto bude novým majiteľom luxusného bytu s rozlohu 489 metrov štvorcových.

Zdroje: Aktuality, Aktuality

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech