Kočnerov pobyt za mrežami sa môže predĺžiť. Prokuratúra navrhuje navýšiť jeho trest o niekoľko rokov

  • Prokurátor navrhuje Marianovi K. pridať tri roky k trestu za zmenky
  • Marian K. si momentálne za kauzu zmeniek odpykáva právoplatný trest 19 rokov, dostal by tak 22 rokov
kočner, kuciak, vražda
TASR/Jaroslav Novák
  • Prokurátor navrhuje Marianovi K. pridať tri roky k trestu za zmenky
  • Marian K. si momentálne za kauzu zmeniek odpykáva právoplatný trest 19 rokov, dostal by tak 22 rokov

Úhrnný a súhrnný trest vo výške 22 rokov navrhol dnes v rámci záverečnej reči prokurátor Krajskej prokuratúry v Trenčíne Branislav Murgaš v kauze takzvaných motákov obžalovanému Marianovi K. Ak by mu Okresný súd Bratislava I vyhovel, znamenalo by to navýšenie aktuálneho trestu 19 rokov, ktorý si Marian K. odpykáva za kauzu televíznych zmeniek, o tri roky.

Podľa prokurátora totiž bola vina obžalovaného z trestného činu krivej výpovede a krivej prísahy preukázaná v celom rozsahu.

Obhajca obžalovaného Martin Pohovej naopak uviedol, že v neprospech Mariana K. vypovedá len svedok Peter Tóth, pričom všetci ostatní vypočutí svedkovia vypovedajú opačne. Obhajoba ešte pred ukončením dokazovania navrhla vypočuť bývalého šéfa daňových kriminalistov Ľudovíta Makóa, keďže podľa nich v jednej jeho výpovedi uviedol skutočnosti, ktoré znižujú dôveryhodnosť Tótha. Súd však návrhu nevyhovel.

Kočner dookola hovorí o svojej nevine

Podľa obžaloby v období od júla do septembra 2018 poslal Marian K. z väzby, kde bol umiestnený pre kauzu televíznych zmeniek, prostredníctvom advokáta Andreja Šabíka list bývalému príslušníkovi Slovenskej informačnej služby (SIS) Petrovi Tóthovi. V ňom ho žiadal, aby presvedčil osobu menom Roman Osuský, aby vo veci zmeniek vypovedal.

Mal konkrétne uviesť, že ako príslušník Slovenskej informačnej služby už v roku 2000 vedel o existencii miliónových zmeniek. Stretnutie Tótha a Osuského sa však nakoniec nekonalo.

Marian K. sa podľa obžaloby týmto dopustil trestného činu marenia spravodlivosti. Súd však na júnovom verejnom zasadnutí zmenil kvalifikáciu skutku na trestný čin krivej výpovede a krivej prísahy. Samotný Marian K. sa v tejto veci cíti byť nevinný.

Aktualizované 11.00:

Kočner je v kauze motákov nevinný

Obžalovaný podnikateľ Marian K. je v kauze takzvaných motákov nevinný. Rozhodol o tom dnes senát Okresného súdu Bratislava I. s tým, že skutok nie je trestným činom.

Podľa obžaloby v období od júla do septembra 2018 poslal Marian K. z väzby, kde bol umiestnený pre kauzu televíznych zmeniek, prostredníctvom advokáta Andreja Šabíka list bývalému príslušníkovi Slovenskej informačnej služby (SIS) Petrovi Tóthovi.

V ňom ho žiadal, aby presvedčil osobu menom Roman Osuský, aby vo veci zmeniek vypovedal. Mal konkrétne uviesť, že ako príslušník SIS už v roku 2000 vedel o existencii miliónových zmeniek. Stretnutie Tótha a Osuského sa však nakoniec nekonalo.

Zdroj: SITA

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie