Kočnerova „opička“ Jankovská sa vzdala funkcie sudkyne

  • Bývalú štátnu tajomníčku zadržali spolu s ďalšími 12 sudcami počas policajnej akcie Búrka
Monika Jankovská
TASR/Dano Veselský
  • Bývalú štátnu tajomníčku zadržali spolu s ďalšími 12 sudcami počas policajnej akcie Búrka

Momentálne väzobne stíhaná bývalá štátna tajomníčka rezortu spravodlivosti Monika Jankovská sa vzdala funkcie sudkyne. Agentúru SITA o tom informoval hovorca prezidentky SR Martin Strižinec.

Bývalú štátnu tajomníčku Moniku Jankovskú zadržali spolu s ďalšími 12 sudcami počas policajnej akcie Búrka, pričom jej pre obvinenia z korupcie hrozilo päť až dvanásť rokov odňatia slobody.

Trestná námestníčka generálnej prokuratúry Viera Kováčiková však v uplynulých dňoch vyhlásila, že v rozhodnutí o sťažnosti obvinených v kauze Búrka by Monika Jankovská mohla vyviaznuť s výrazne nižším trestom. Podľa Kováčikovej by totiž nemusela spáchať trestný čin ako verejný činiteľ, ale mohlo by ísť „len o nepriamu korupciu“. Trest by sa tak mohol pohybovať v rozmedzí dva až päť rokov.

Monika Jankovská ešte minulý rok rezignovala z postu štátnej tajomníčky pre zverejnenú komunikáciu s viacnásobne stíhaným Marianom Kočnerom. Ten ju vo svojich správach nazýval „moja opička“. Kočner má na krku viacero obvinení v súvislosti so zmenkami televízie Markíza, kauzou Technopol a aj vraždou novinára Jána Kuciaka. Marian Kočner mal dlhodobo ovplyvňovať súdy, políciu aj prokuratúru.

Zdroj: SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech