Kočnerova „opička” vypovedala aj o Ficovi a Pellegrinim. SaS žiada, aby sa Fico vzdal poslaneckého mandátu

  • Podľa Denníka N sa Jankovská priznala len čiastočne. Vo výpovedi spomenula aj Fica a Pellegriniho
  • Podľa podpredsedu parlamentu Milana Laurenčíka (SaS) je zrejmé, že keď predseda Smeru - sociálnej demokracie Robert Fico roky chránil bývalú štátnu tajomníčku Moniku J. a kryl jej chrbát, musí byť teraz plný strachu, čo na neho vo svojej výpovedi povie
  • Fico nekomentuje výpoveď Jankovskej, jej prácu na MS SR opätovne ocenil
20200921_vazba_1jankovska728837
TASR/Ján Krošlák
  • Podľa Denníka N sa Jankovská priznala len čiastočne. Vo výpovedi spomenula aj Fica a Pellegriniho
  • Podľa podpredsedu parlamentu Milana Laurenčíka (SaS) je zrejmé, že keď predseda Smeru - sociálnej demokracie Robert Fico roky chránil bývalú štátnu tajomníčku Moniku J. a kryl jej chrbát, musí byť teraz plný strachu, čo na neho vo svojej výpovedi povie
  • Fico nekomentuje výpoveď Jankovskej, jej prácu na MS SR opätovne ocenil

Jankovská priznala len čiastočne, informuje Denník N. Bývala štátna tajomníčka sa mala priznať len k niektorým skutkom. Jej výpoveď je čiastočne v rozpore s komunikáciou z aplikácie Threema. Vo výpovedi spomenula aj Fica a Pellegriniho, obaja vedeli, že sa mala angažovať v kauze zmienok televízie Markíza. Obaja sa k jej činnosti nevyjadrovali, keď ich o tom informovala. 

Fica Jankovská spomína aj pri ovplyvňovaní sudkyne Najvyššieho súdu Alene Šiškovej. Denník N pripomína, že podľa komunikácie z aplikácie Threema sa mal na ovplyvňovaní sudcov, v prípade uväznenia Kočnera, aktívne podieľať aj bývalý premiér Fico. Jankovská síce priznala, že s Ficom stretla, ale odmietla, že by Fico spomínal Kočnera. Samotný uväznený podnikateľ mal vraj tvrdiť, že Fico jej prikáže ovplyvňovanie Šiškovej. 

Jankovská sa vo väzbe nachádza už od marca tohto roku v rámci akcie Búrka zameranej na korupčnú trestnú činnosť sudcov. Spočiatku svoju vinu odmietala, neskôr podstúpila aj protestnú hladovku. Teraz tvrdí, že sa podieľala na trestnej činnosti nie kvôli peniazom, ale kvôli vlastnému presvedčeniu. Angažovanie sa v kauze zmenky v prospech Mariana Kočnera mala brať obvinená bývalá štátna tajomníčka rezortu spravodlivosti ako pomoc kamarátovi. Jej výpoveď pokračuje aj vo štvrtok.

zdroj: TASR/Dano Veselský

Fico jej roky kryl chrbát, tvrdí SaS

Poslanec Národnej rady SR Milan Laurenčík za stranu Sloboda a Solidarita (SaS) vyzýva predsedu strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) Roberta Fica, aby sa vzdal poslaneckého mandátu. V tlačovej správe o tom informoval hovorca liberálov Ondrej Šprlák. Podľa Laurenčíka je zrejmé, že keď Fico roky chránil bývalú štátnu tajomníčku Moniku J. a kryl jej chrbát, „musí byť teraz plný strachu, čo na neho vo svojej výpovedi, vo svojej zúfalosti, že ju všetci opustili, povie a kedy si po neho príde polícia.”

„Ak jej ďakoval za kus dobrej roboty, ďakujem jej ja za to, že sa rozhodla rozprávať. Robert Fico by však spravil najlepšie, keby sa vzdal poslaneckého mandátu a bol tak ušetrený hanby, keď by dal parlament súhlas na jeho vzatie do väzby. Sedieť v parlamente a do poslednej chvíle obhajovať zločincov musí byť aj pre jeho psychické zdravie zaťažkávacou úlohou,“ doplnil Laurenčík.

Peter Pellegrini pre Denník N reagoval, že si na stretnutia s Jankovskou nepamätá.  „Samozrejme, že to je nesprávne, ale nie som si vedomý, že by ma informovala a žiadala komentár,“ povedal Pellegrini. „Ak som jej niečo kázal, tak určite to, aby dala ruky od toho preč.

fico pellegrini smer
zdroj: TASR/Martin Baumann

Fico nekomentuje výpoveď Jankovskej, jej prácu na MS SR opätovne ocenil

Predseda Smeru-SD Robert Fico nekomentuje výpoveď bývalej štátnej tajomníčky Ministerstva spravodlivosti (MS) SR Moniky J., ktorá má byť stíhaná pre korupčné trestné činy. V jej výpovedi sa mal spomínať aj Fico. Predseda Smeru-SD a expremiér zároveň odmieta tvrdenia, že bol šéfom Norberta Bödöra.

Fico opätovne ocenil prácu Moniky J. na pozícii štátnej tajomníčky. „To, čo mala Monika J. robiť ako štátna tajomníčka, robila dobre,“ povedal Fico. Skritizoval, že sa väzba začína zneužívať ako „mučiaci nástroj“.

S Monikou J. mal Fico ako predseda vlády riešiť otázku koordinácie zastupovania štátu vo veľkých prípadoch. Expremiér uviedol, že o jej súkromných aktivitách nič nevedel. Smer-SD podľa neho nemá s kauzou zmeniek podnikateľa Mariana K. nič spoločné a odmietol, že by vybavoval jeho prepustenie z väzby. Podnikateľa označil ako „veľkého chválenkára“, ktorý „nič nevybavil“.

Na otázku, či bol šéfom Norberta Bödöra, odpovedal „jasné“. Poznamenal tiež, že všetci ho volajú „šéf“. Nevylúčil, že by sa Norbert Bödör objavil v centrále Smeru-SD. Bödöra v centrále Smeru-SD má spomínať Monika J. vo svojej výpovedi.

Správu budeme aktualizovať. 

Zdroje: SITA, Denník N, TASR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech