Kofola kupuje český startup. Vyrábať bude remeselný cider

  • Spoločnosť získala 100-percentný podiel vo F.H. Prager, českom výrobcovi ciderov
  • Kofola tak vstupuje na trh s remeselnými cidermi a limonádami
BeFunky-collage (2)
Kofola ČeskoSlovensko
  • Spoločnosť získala 100-percentný podiel vo F.H. Prager, českom výrobcovi ciderov
  • Kofola tak vstupuje na trh s remeselnými cidermi a limonádami

Kofola ČeskoSlovensko rozširuje svoje portfólio. Po čerstvých produktoch, ktoré predáva pod značkou UGO, bylinkách LEROS alebo prémiovej káve Café Reserva vstupuje na trh s remeselnými cidermi a limonádami. Spoločnosť včera oznámila kúpu 100 % podielu vo  F. H. Prager, českého výrobcu ciderov.

Receptúry aj technológie ostávajú

Tradícia ochutených nápojov, ktoré vyhľadávajú asi všetci návštevníci Česka a Slovenska, siaha do 60-tych rokov minulého storočia. Cider sa tak zaradil k ďalším klasikám, ktoré táto spoločnosť zastrešuje.

Veríme, že vďaka svojim marketingovým kompetenciám a distribučnému modelu môže naše značky posunúť ďalej,“ vyjadrili sa kompetentní zo strany F.H.Prager s tvrdením, že v Kofole našli dobrého partnera. Boli pionierom vo výrobe remeselného cideru na Slovensku aj v Česku, a tak bolo spojenie so značkou Kofola veľmi prirodzeným vyústením budúceho biznisu.

zdroj: Remeselný cider vyrábala spoločnosť F.H.Prager od roku 2012 a boli tak priekopníkmi tohto nápoja v Česku aj na Slovensku. Foto: Kofola ČeskoSlovensko

Je na čase zveriť naše Pragerove cidery a limonády niekomu, kto ich dokáže rozvinúť,“ hovorí jeden zo zakladateľov spoločnosti F. H. Prager Ondřej Frunc.

Cenu transakcie sa rozhodli nezverejniť

Dohodli sa na tom obe zmluvné strany. Čo však stojí za výberom práve tejto firmy? Chceli rozšíriť svoje portfólio o prírodné a remeselné produkty.

Táto čerstvá akvizícia nám do toho presne zapadá. F. H. Prager je skvelý startup, prostredníctvom ktorého môže Kofola vstúpiť do úplne novej kategórie remeselných ciderov a limonád, v ktorej vidíme potenciál. Akvizíciou rozširujeme portfólio o nové značky remeselných produktov z lokálne dostupných surovín, ktoré nám chutia, ale zároveň získavame know-how výrobného procesu fermentácie,“ hovorí Daniel Buryš, generálny riaditeľ Kofola ČeskoSlovensko.

zdroj: Kofola ČeskoSlovensko

Do portfólia Kofoly ČeskoSlovensko patrí aj obľúbená Vinea, džúsy Rauch, minerálne vody Rajec a Kláštorná a mnoho ďalších.

Zdroje: TS, kofola.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech