Kofola poteší všetkých fanúšikov ekológie. Po novom si jej nápoje môžeš kúpiť aj vo vratných fľašiach zo skla

  • V dnešnej dobe sa mnoho ľudí snaží obmedzovať používanie plastov
  • Plastové fľaše nahrádza sklenenými, ktoré možu využiť viackrát
  • Podobne to bude aj pri Kofole, tá totiž priniesla novinku, ktorou obmedzí používanie plastov
  • V dnešnej dobe sa mnoho ľudí snaží obmedzovať používanie plastov
  • Plastové fľaše nahrádza sklenenými, ktoré možu využiť viackrát
  • Podobne to bude aj pri Kofole, tá totiž priniesla novinku, ktorou obmedzí používanie plastov

Ekologickou otázkou ochrany životného prostredia, v ktorej je zahrnuté aj obmedzenie používania plastov, sa zaoberá čím ďalej tým viac spoločností. Vo veľkých obchodných reťazcoch často nájdeš náhradu plastových vrecúšok a vo viacerých mestách môžeš navštíviť bezobalové obchody.

Pomáhať životnému prostrediu majú záujem aj jednotlivci. Ak sa snažíš nahrádzať plast, nech už to je akoukoľvek formou, potešíme ťa novinkou, ktorú priniesol český gigant Kofola. Aj ten totiž vníma, že spotrebitelia vyhľadávajú ekologickejšie alternatívy.

Práve preto prichádza s novým projektom nazvaným Cirkulka. Ako informujú na svojej oficiálnej stránke, ide o systém, v ktorom hlavnú úlohu zastúpia vratné litrové fľaše, ale taktiež aj modulárne prepravky a nová logistika. Kofola plánuje nové fľaše uviesť na trh na jar budúceho roku. 

kofola nápoj slovensko ekológia
zdroj: Kofola.sk

V prvej fáze pôjdu do skla tri nápoje

Podobne, ako môžeš vrátiť napríklad fľaše od piva, v rámci nového systému si budeš môcť vychutnať nealkoholické nápoje a následne ich vrátiť. Kofola ich umyje, naplní a fľaše sa vrátia naspäť do obehu.

„Ctíme metódu RRR, čiže Reduce, Reuse, Recycle, ktorá tvorí základný princíp pri ekologickom nakladaní s odpadmi. Potom, čo sme uviedli na trh fľaše zo 100% recyklovaného plastu (Rpety), sme sa teraz rozhodli prísť s konceptom ľahko vratných fliaš na nealko,“ vysvetľuje Jannis Samaras, generálny riaditeľ skupiny Kofola.

V prvej fáze projektu bude Cirkulka zahŕňať tri nápoje, a to Kofolu, Vineu a pramenitú vodu Rajec. Táto spoločnosť však nie je jediná. Podľa informácií CzechCrunch oznámila podobný projekt aj spoločnosť Mattoni 1873.

kofola nápoj slovensko ekológia
zdroj: Kofola.sk

Kofola nie je jediná spoločnosť, ktorá nahrádza plast

Čo sa týka modulárnych prepraviek, tie by mali prispieť ku komfortu zákazníkov. Sú pripravené tak, že sa dajú rozdeliť na dve časti po šiestich fľašiach. Okrem toho si budeš môcť do prepravky dať rôzne kombinácie nápojov.

„Na projekte pracujeme už viac ako dva roky a v najbližších týždňoch ho predstavíme obchodným reťazcom tak, aby mohli pripraviť  svoju logistiku. Cirkulka nielenže odráža naše udržateľné premýšľanie o obaloch, ale vychádza v ústrety aj dopytu spotrebiteľov,“ hovorí Daniel Buryš, generálny riaditeľ Kofoly ČeskoSlovensko.

Tešíš sa na nový projekt Cirkulka?

Ako informovali Seznam Zprávy, rovnaké prepravky predstavila aj Mattoni. Podobne ako Jannis Samaras, aj šéf spoločnosti Mattoni, Allessandro Pasquale, vníma otázku ekológie za dôležitú.

Sklo sa stáva obľúbeným materiálom predovšetkým preto, že dokáže nahradiť a ochrániť výrobok pred vonkajšími vplyvmi. Mattoni bude zatiaľ do vratných sklenených fliaš plniť zhruba desať percent svojej minerálky. Ak sa však tento koncept uchytí, plánujú pridať aj ďalšie značky z ich portfólia.

Zdroje: CzechCrunch, Seznam Zprávy, Kofola

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK