Kolegu pomleli v mlynčeku, ďalší zas komplica odrovnali pri močení. Najbrutálnejšie vraždy v dejinách Slovenska sú tie mafiánske

  • Ich činy symbolizovali strach, slovenskí mafiáni sa totiž neštítili ničoho
  • Krvilačne vraždili na objednávku biele kone aj svojich vlastných
mafia na slovensku
Facebook/Historia mafie na Slovensku, Facebook/SLOVENSKÁ MAFIA
  • Ich činy symbolizovali strach, slovenskí mafiáni sa totiž neštítili ničoho
  • Krvilačne vraždili na objednávku biele kone aj svojich vlastných

Masové protesty, štrnganie kľúčikmi a nahnevaní Slováci. Komunistický režim zakončil svoj príbeh, sloboda je na obzore a mafiáni na čele. 90. roky im hrali do karát a túžba po moci a peniazoch sa stupňovala.

Nemilosrdne vraždili všetkých, ktorí im prišli pod ruky. Neboli to však len biele kone či členovia konkurenčných gangov. Neraz to schytali nevinní ľudia, aj ich vlastní kolegovia.

Najvražednejší gang na Slovensku

Sú považovaní za jeden z najvražednejších gangov, aký kedy pôsobil na území Slovenska. Krvilačne vraždili a mučili, na poli mali dokonca vlastné pohrebisko. Počet ich obetí sa vraj blíži až k stovke. Likvidovali všetko naokolo a to aj z rozmaru. 

Reč je o zločineckom gangu Sátorovcov. „Sátorovci v počte vrážd nemajú konkurenciu, nielen na území Slovenska,“ vyjadril sa pre TASR prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry v roku 2019.

Sátorovci pôsobili na území Dunajskej stredy, v okolí Galanty a Komárna od roku 1999. Ich ére odzvonilo až koncom roka 2010. Boli považovaní za expertov v páchaní ekonomickej a majetkovej trestnej činnosti.

Okrem toho vynikali v neoprávnených uplatňovaniach nárokov na vratky DPH. Podnikali s výrobou cigariet a podľa informácií vyšetrovateľov mali zriadenú nelegálnu továreň na ich distribúciu.

Poprava, ktorá v európskej kriminalistike nemá obdoby

Na čele skupiny stál obávaný mafián Ľudovít (Lajos) Sátor, ktorý si objednal jednu z najväčších vrážd v dejinách európskej kriminalistiky. Išlo o popravu mafiánskeho gangu Pápayovcov v Dunajskej strede v bare Fontána.

Písal sa 25. marec 1999, hodiny ukazovali 19:15 a podvečerná hodina prilákala do baru Pápayovcov, ktorí si, ako obvykle, zahrali priateľskú partičku kariet. Pokojné posedenie však prerušili traja falošne zamaskovaní muži.

„Všetci k zemi! Toto je policajná akcia,“ zakričal gangster prezlečený za policajta podľa Aktualít. V hre bola guľka za guľkou a deväť kráľov vydýchlo po 113 strelách naposledy. Jedno eso bolo prevezené do nemocnice. Zoltán Cseh napokon po dvoch hodinách zomrel.

Členovia miestnej mafie skonali, na čele s vodcom Tiborom Pápayom. Krátko pred krvavým kúpeľom jeden z členov miestnosť opustil. Norberta Kocsisa sa pokúsili zabiť ešte viackrát.

Kolega končí v mlynčeku na mäso

Krátko po tomto krvavom masakri sa hlava zločineckého gangu vyparila. V čase, keď bol Sátor na úteku, ho v mnohých prípadoch zastupoval Andrej Reisz. To sa ale nezaobišlo bez konfliktov v skupine.

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Zdroje: archív Startitup, plus7dni.pluska.sk , sme.sk, aktuality.sk, nastope.sk, teraz.sk, noviny.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech