Koľko si naozaj ochotný investovať do svojich nápadov?

  • Ak sa stále vyhováraš, že nemôžeš robiť to, čo ťa baví, niečo nie je v poriadku. S tebou.
collagenapad
  • Ak sa stále vyhováraš, že nemôžeš robiť to, čo ťa baví, niečo nie je v poriadku. S tebou.

Vážne, bež urážky. Vieš, koľko zbytočností si mesačne kúpime? Je jasné, že ak míňaš na hlúposti, neostávajú ti peniaze na lepšie veci. Na realizáciu vlastných plánov a snov. Na cestovanie, kurzy cudzieho jazyka, tanca, knihy nabité vedomosťami, …

Máš predplatenú appku, ktorú nevyužívaš? Míňaš týždenne desiatky eur na cigarety či alkohol? Alebo chodievaš von s kamarátmi a zakaždým platíš ty?

Pozri, je to celkom jednoduché. Ak niečo chceš, odstrihni veci, ktoré ťa od toho odďaľujú. Neznamená to, že máš prestať so všetkým, na čo míňaš, len to zváž. Prehodnoť priority.

Ak utratíš ročne napríklad na cigarety okolo 500 eur, skús počet balíkov za mesiac znížiť alebo úplne prestať. Poďakuje ti za to tvoje telo, okolie, aj peňaženka. Samozrejme, nikto ti nič neprikazuje, toto je len najjednoduchší príklad.

pexels-photo-247040

foto:pexel.com

Ciest k šetreniu je mnoho. Predražené veci v obchodných reťazcoch môžeš nahradiť kvalitnejšími z druhej ruky za oveľa nižšiu sumu. A rovnako zabiješ dve muchy jednou ranou. Okrem plnšej nádoby na sporenie s názvom „sny“, pomôžeš aj životnému prostrediu. Ďalšou možnosťou je napríklad namiesto každodennej jazdy autom, cesta do práce či školy verejnou dopravou. Minieš síce asi o niečo viac nervov, no záver bude podobný ako v predošlom prípade. Celkom stačí, ak svoje výdaje znížiš o takých desať percent. Veď časom budeš mať sto percent na tvoj sen.

pexels-photo

foto:pexel.com

Takže, buď vynaliezavý a nevyhováraj sa na to, že „na to nemám“. Máš! Veď to určite poznáš- všetko sa dá, keď sa chce.

Zdroj:medium.com, Zdroj foto:napoeonfour.com,  christiescloset/modernosenconstruccion.es

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech