Koľko zarába šéf dopravného podniku či generálny riaditeľ bratislavských vodární?

  • Mesto vyhlásilo verejné výberové konanie na voľné pozície do mestských podnikov
  • Najvyššie ponúkané platy dosiahli aj 6 000 eur
  • Do výberového konania sa môžu uchádzači prihlasovať do 16. mája
Ilustračný obrázok (unsplash/wikimedia, Marc Ryckaert)
Ilustračný obrázok (unsplash/wikimedia, Marc Ryckaert)
  • Mesto vyhlásilo verejné výberové konanie na voľné pozície do mestských podnikov
  • Najvyššie ponúkané platy dosiahli aj 6 000 eur
  • Do výberového konania sa môžu uchádzači prihlasovať do 16. mája

Od 24. apríla spustila Bratislava výberové konanie na voľné pozície v mestských podnikoch. Voľné sú miesta generálneho riaditeľa spoločnosti Bratislavská vodárenská spoločnosť, a.s., generálneho riaditeľa spoločnosti Odvoz a likvidácia odpadu, a.s. (OLO), generálneho riaditeľa spoločnosti Dopravný podnik Bratislava, akciová spoločnosť (DPB), generálneho riaditeľa spoločnosti METRO Bratislava, a.s., riaditeľa príspevkovej organizácie Mestské lesy v Bratislave, aj riaditeľa príspevkovej organizácie Generálny investor Bratislavy (GiB).

V rámci pracovných ponúk mesto zverejnilo aj platové ohodnotenia týchto pozícií. Ak si si myslel, že v mestských podnikoch to s platmi nevyzerá až tak ružovo, pravdepodobne ťa vyvedieme z omylu. Vo vrcholovom manažmente sa finančné ohodnotenie na niektorých pozíciách pohybuje naozaj vysoko a magistrát chce pravdepodobne aj takto na ponúkané pracovné miesta prilákať kvalifikovaných odborníkov.

Budúcemu generálnemu riaditeľovi vodárenskej spoločnosti mesto ponúka 6 000 eur brutto mesačne. Zároveň upozorňuje, že flexibilná zložka výplaty bude závisieť od výkonu, aj plnenia plánu organizácie.

Na pozíciu hľadajú človeka, ktorý vyštudoval II. stupeň vysokej školy v odbore s technickým zameraním, vodným hospodárstvom, enviromentalistkou a podobne. Skúsenosti s vrcholovým riadením by mal mať už aspoň 5 rokov a malo by ísť o skúseného podnikateľa, schopného rozhodovať sa.

Do vedenia mestských organizácií a podnikov sa môžete prihlásiť do 16. mája!V prvom kole výberových konaní sú…

Gepostet von Bratislava – hlavné mesto SR am Freitag, 10. Mai 2019

„Zastáva funkciu vrcholového predstaviteľa manažmentu spoločnosti a zodpovedá za určenie jednoznačného smerovania BVS v súlade s očakávaniami akcionárov spoločnosti. Predseda predstavenstva má zabezpečiť líderstvo v spoločnosti,“ stojí v oficiálnom popise pozície.

Predsedovi predstavenstva OLO ponúkajú o celých 1 000 eur menej a to 5 000 eur mesačne v hrubom. Podmienky pre prijatie sú pritom veľmi podobné na väčšine pozícií. Nový šéf OLO by mal zabezpečiť aktívnu odpadovú politiku spoločnosti, ktorá sa bude zapájať aj do celoštátnych riešení.

zdroj: OLO (TASR)

Predseda Dopravného podniku zarobí rovnako ako generálny riaditeľ BVS, teda 6 000 eur.  Mesto od neho očakáva, že bude schopný odstrániť súčasné nedostatky bratislavskej dopravy, vypracovať efektívny strategický plán aj rozplánovať financie.

Svojho nového šéfa hľadá aj spoločnosť METRO, no pre uchádzačov ponúkajú menšiu čiastku, mesačný plat minimálne 2 500 eur brutto. Na starosti bude mať majetkové vysporiadanie pozemkov, zabezpečenie životného cyklu stavieb, investície aj zmluvné vzťahy.

„Od nového riaditeľa/riaditeľky METRO sa očakáva prebudovanie METRO na modernú mestskú developerskú organizáciu/spoločnosť, ktorá okrem iných úloh zabezpečuje vykonávanie vlastných mestských projektov,“ stojí v oficiálnej správe.

Spoločnosť sa zaoberá napríklad výstavbou diaľnic v okolí mesta, rýchlostných ciest, mostov, chodníkov aj cyklotrás.

zdroj: Wikimedia (MarkBA)

Mestské lesy by od svojho nového riaditeľa chceli, aby riešil problémy hospodárenia a manažmentu bratislavských lesov. Na oplátku mu ponúknu 2 000 eur brutto mesačne.

Za 2 500 eur mesačne by mal riaditeľ príspevkovej organizácie GIB premeniť spoločnosť na modernú mestskú developerskú organizáciu, ktorá okrem iných úloh zabezpečuje vlastné mestské projekty. Očakáva sa flexibilné projektové riadenie prostredníctvom vlastných projektových manažérov.

„Očakáva sa, že GIB bude úzko spolupracovať s jednotlivými útvarmi magistrátu vrátane Metropolitného inštitútu Bratislavy pri realizácii konkrétnych developerských projektov a poskytovať im podporu pri ich práci, vrátane podpory pri príprave a realizácii architektonických súťaží a iných mestských politík. Očakáva sa tiež nastavenie motivačného manažérskeho odmeňovania pre zamestnancov v medziach zákona,“ hovorí popis pozície.

zdroj: Ilustračný obrázok (unsplash.com)

Na ponúkané pracovné pozície sa môžeš prihlásiť do 16. mája. Zaslať by si mal žiadosť o zaradenie do výberového konania, sprievodný list, profesijný životopis, zoznam aspoň 3 referencií, súhlas so spracúvaním osobných údajov a čestné vyhlásenie o osobných údajoch vo vzťahu k referujúcim osobám.

Pre porovnanie, slovenský prezident zarobí podľa informácií portálu Môjplat 7 844 eur v hrubom mesačne, k tomu má nárok na paušálne náhrady vo výške 1 327 eur. Spolu to predstavuje príjem vyšší než 9 000 eur, čo z neho robí jedného z najlepšie platených prezidentov v regióne.

Premiérova výplatná páska sa v hrubom pohybuje na čísle 48 396 eur ročne, čo znamená, že jeho mesačná mzda je približne 4000 eur, plus paušálne náhrady, ktoré mesačne predstavujú sumu 1079 eur. Dokopy teda mesačne zarobí 5079 eur.

Podľa stránky Minimálnamzda.sk bol priemerný príjem Slováka v roku 2018 1013 euro brutto.

Zdroj: Bratislava.sk, Facebook Bratislava – hlavné mesto SR, Môjplat.sk, Finance.sk, Minimalnamzda.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK