Koľko zarobil minulý rok slovenský Sygic? Od roku 2017 mu klesli tržby o takmer 2-milióny

  • Slovenská firma Sygic zarobila minulý rok opäť menej ako tomu bolo v roku 2018
  • Za posledný rok sa v Sygicu udiali mnohé zmeny, ako je hlavne vstup nového väčšinového akcionára
Sygic media
Zdroj: Sygic
  • Slovenská firma Sygic zarobila minulý rok opäť menej ako tomu bolo v roku 2018
  • Za posledný rok sa v Sygicu udiali mnohé zmeny, ako je hlavne vstup nového väčšinového akcionára

Slovenská vývojárska firma Sygic, ktorá je jeden zo svetových lídrov v navigačných systémoch zarobila v roku 2019 takmer 17,6 milióna eur. Údaje sú zverejnené na slovenskom portály Finstat.sk.

Sygic vykázal za minulý rok čistý zisk 4,1 milióna eur. Aj napriek miliónovým tržbam však Sygic zaznamenal už druhý rok po sebe pokles tržieb.

V roku 2017 bol pre Sygic historicky najlepší rok, kedy sa mu podarilo zarobiť 19,5 milióna eur. Prepad tržieb za dva roky predstavuje takmer 2 milióny eur. Spoločnosť Sygic prešla v minulom roku mnohými zmenami, a to hlavne vstúpením nového akcionára do spoločnosti.

Sygic predstavil aj svoje novinky, ktoré dávajú policajným zložkám, záchranárom alebo hasičom možnosť navigovať v pohotovostnom režime aj cez protismery, zákazy a pešie zóny.

 

Do Sygicu vstúpil väčšinový akcionár

V polovici apríla 2019 získala 70-percentný podiel v Sygic a.s. česká spoločnosť Eurowag. Informoval o tom týždenník Trend.

Sygicu najviac šľape na päty gigant Google a firma podľa našich informácii potrebovala investíciu na vývoj nových produktov, aby gigantu mohla konkurovať.

„Hľadali sme partnera, s ktorým sa vieme posunúť ďalej a Eurowag bola absolútna synergia. Veríme, že týmto prepojením prinesieme zákazníkom inovatívne a revolučné produkty,“ povedal pre Startitup hovorca Sygicu. O aký produkt ide firma zatiaľ nechcela komentovať.

„Detaily si so strategických dôvodov momentálne necháme pre seba a budeme o nich informovať, keď budú aktuálne,“ komentuje situáciu.

Slovenská spoločnosť Sygic bola založená v roku 2004 a v súčasnosti má vyše 200-miliónov používateľov po celom svete. Založil ju Michal Štencl, ktorý je v súčasnosti predsedom predstavenstva a od roku 2018 vystriedal Štencla na pozícii CEO firmy Martin Strigač.

Podobnú technológiu Sygic predal aj v Brazílii, kde ju už využíva približne 15-tisíc vodičov.

Gepostet von Startitup am Donnerstag, 6. Februar 2020

Boj proti koronavírusu

Slovenský predajca navigácie Sygic sa pripojil k celosvetovému novému úsiliu v oblasti koronavírusu a ponúka bezplatnú 90-dňovú prémiovú licenciu Sygic Professional Navigation s presnými aktualizáciami živej premávky pre núdzové a dodávkové flotily. Spoločnosť o tom informuje vo svojej tlačovej správe.

Unikátny algoritmus navigácie vyvinutý spoločnosťou Sygic umožňuje jeho využívateľom vrátane záchranárov, hasičov a orgánov činných v trestnom konaní vstúpiť do peších zón, ísť opačným smerom alebo používať cesty uzavreté pre bežné vozidlá.

Cez pešie zóny alebo jednosmerné cesty

Navigácia nájde čo najľahšiu a najrýchlejšiu cestu aj vtedy, ak sú na danej ceste zákazy alebo iné obmedzenia. Bezplatnú navigáciu na tri mesiace dostanú aj kuriéri alebo dokonca zberači odpadov. Tí sú podľa Sygicu taktiež jedny z kľúčových pre súčasnú situáciu riešenia koronavírusu.

„Vďaka nim a ich službám môžeme v prípade potreby získať lekársku pomoc, cítime sa bezpečne v našich domovoch, ulice sú čisté a zásoby si môžeme objednať z bezpečia našich domovov. Cítime, že toto je to najmenšie, čo môžeme urobiť,“ napísal Miroslav Remecký v tlačovej správe Sygicu.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK