Kollár bude mať opäť čo vysvetľovať. V jeho lyžiarskom stredisku sa veselo lyžuje aj napriek odporúčanému zákazu

  • Zimné lyžiarske strediská sa zatvoria minimálne do začiatku januára, potvrdil to minister Doležal
  • Na Donovaloch v stredisku Borisa Kollára sa však dnes aj tak lyžuje
donovaly
Ilustračná, TASR/AP
  • Zimné lyžiarske strediská sa zatvoria minimálne do začiatku januára, potvrdil to minister Doležal
  • Na Donovaloch v stredisku Borisa Kollára sa však dnes aj tak lyžuje

Minister dopravy a výstavby Andrej Doležal len včera oznámil, že zimné lyžiarske strediská sa na Slovensku zatvoria minimálne do začiatku januára 2021 s tým, že sa tak rozhodlo konzílium odborníkov.

Konzílium odborníkov má dnes na rokovaní pandemickej komisie vlády odporučiť sprísnenie opatrení vrátane uzatvorenia zimných lyžiarskych stredísk. „To znamená, že minimálne do začiatku januára môžeme zabudnúť na lyžiarsku sezónu,“ dodal Andrej Doležal.

Slovenské strediská už zasnežujú, Matovič: O lyžovačke môžeme len snívať

Lyžiarske stredisko Park Snow Donovaly, ktorého majiteľom je Boris Kollár, sa však zrejme rozhodlo využiť poslednú príležitosť a dnes sa tu vo veľkom lyžuje. Je to jasne vidieť aj na live kamere.

Situácia vyznieva pomerne absurdne, nakoľko Kollár vleky otvoril aj napriek tomu, že jeho minister jasne povedal, že lyžovačka na Slovensku tento rok nebude. Na Donovaloch sa môžeš momentálne lyžovať v časti Záhradište, dokonca bude sprístupnené aj večerné lyžovanie.

Kollár pre Denník E hovorí, že na otvorení jeho strediska nie je nič arogantné. „Dnes nie je žiadny zákaz otvoriť lyžiarske stredisko. Pokiaľ štátna autorita niečo obmedzí, vtedy zatvoríme,“ povedal Kollár pre Denník E.

Chystáš sa túto sezónu na lyžovačku?

„Na svah vás vyvezie 4-sedačková lanovka Buly Expres Záhradište a späť na centrálne parkovisko sa vytiahnete vlekom P2,“ oznámilo lyžiarske stredisko na sociálnych sieťach.

Stredisko hlása, že ich prevádzková doba je denne od piatka do soboty od 8:30 do 21:00. Taktiež od nedele do štvrtka od 8:30 do 15:30 „Tešíme sa na Vašu návštevu na Donovaloch. Prosíme všetkých návštevníkov, aby striktne dodržiavali všetky protipandemické opatrenia,“ píše stredisko.

Posted by PARK SNOW Donovaly on Wednesday, December 2, 2020

Lyžiari by mali dodržiavať odstup minimálne dva metre v koridoroch pred turniketmi a pokladňami, prípadne aj na iných miestach.

Mali by mať tiež vhodným a dostatočným spôsobom prekrytú tvár a mali by dodržiavať prísnu hygienu rúk. Stredisko momentálne ponúka skipasy za zvýhodnené ceny so zľavou 30 % pri online nákupe. Park Snow pripomína, že za aktuálne platnej legislatívy stredisko môže byť otvorené.

Ministerstvo dopravy a výstavby taktiež pripravilo podľa Andreja Doležala jasný protokol, za akých okolností ponechať lyžiarske strediská otvorené aj počas aktuálnej pandémie koronavírusu, a to na semaforovom systéme.

Tento návrh však nateraz nie je aktuálny, keďže podľa odborníkov, namiesto uvoľňovania je nevyhnutné sprísňovať opatrenia zamerané na zastavenie šírenia ochorenia COVID-19.

Zdroj: Park Snow Donovaly

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK