Komik Joe Trendy: Silné Reči sú najsilnejšie naživo, ideme ostrejšie ako v TV verzii

  • Joe Trendy, vlastným menom Teodor First je súčasťou Stand-up comedy show Silné Reči od roku 2017
  • Predtým pôsobil hlavne na svojom Instagrame, kde točil krátke skeče. Od roku 2018 má na YouTube vlastnú Joe Trendy Show
  • Jeho najobľúbenejšia reštaurácia je McDonald’s, nápoj Coca-Cola, pieseň Felicita, jedlo pizza a heslo “Humor je dar”
s
Matej Homola
  • Joe Trendy, vlastným menom Teodor First je súčasťou Stand-up comedy show Silné Reči od roku 2017
  • Predtým pôsobil hlavne na svojom Instagrame, kde točil krátke skeče. Od roku 2018 má na YouTube vlastnú Joe Trendy Show
  • Jeho najobľúbenejšia reštaurácia je McDonald’s, nápoj Coca-Cola, pieseň Felicita, jedlo pizza a heslo “Humor je dar”

Čomu si sa venoval predtým ako si začal so stand-upom?

Vyštudoval som právo, takže som bol rok a pol advokátsky koncipient a tri a pol roka hlavný štátny radca na Úrade pre verejné obstarávanie. Okolo stand-upu som sa ale začal motať už v tomto období. Teraz pracujem v reklame. A motám sa v stand-upe stále.

Čo bolo prvotným impulzom na to, aby si vôbec vyskúšal kariéru stand-up komika?

Vždy som chcel baviť ľudí. K stand-upu som sa dlho odhodlával, až som pred cca dvoma rokmi vyskúšal open-mic na Silných Rečiach. Open-mic si môže vyskúšať každý, kto si myslí, že by vedel pobaviť ľudí. Má na to tri minúty.

Na akej úrovni je dnes podľa teba stand-upová kultúra na Slovensku?

Som presvedčený, že na veľmi dobrej. Máme naozaj skvelých komikov, ktorí dokážu zabaviť ľudí. Veď nakoniec to vidno aj na živých vystúpeniach, na ktoré sa ľudia veľmi radi vracajú. A čo je ešte skvelé, v Silných Rečiach máme vytvorené veľmi dobré profesionálne podmienky.

Je rozdiel medzi televíznym a živým vystúpením Silných Rečí? Ak áno, aký?

Tak v prvom rade asi v tom, že živé vystúpenie trvá minimálne dve hodiny, zatiaľ čo televízne 25 minút. V TV od každého komika dostanete cca 5 minút, na živom vystúpení od každého minimálne 20 minúť nového materiálu. Keď zažijete živé vystúpenie, už nechcete iné, potvrdilo to viac ľudí, čo sa na nás boli takto pozrieť. Je tam úplne iná atmosféra, ľudia sú v priamom kontakte s vystupujúcimi a ide sa tam miestami aj ostrejšie.

Zobraziť celú galériu (3)
zdroj: Stano Klačanský

Čo pre teba znamená zoskupenie stand-up komikov – Silné reči?

Sme tam naozaj veľmi dobrá partia ľudí. Ako sa hovorí, sadli sme si ľudsky aj humorom (futbalovo). Nepreženiem to, keď poviem, že sme skoro ako rodina. Vieme si aj vzájomne pomôcť, ísť spolu na drink, robiť si zo seba srandu. To chceš.

Je v niečom slovenský divák naozaj špecifický?

Neviem či je špecifický, vystupoval som len na Slovensku zatiaľ. :) Každého diváka dokáže zabaviť niečo iné. V Silných Rečiach je 20 komikov, každý je špecifický, má svoj štýl humoru, svojich fanúšikov a tak to má podľa mňa byť.

Je na Slovensku možné živiť sa výlučne stand-upom? Ako to je v tvojom prípade, z čoho plynú tvoje príjmy?

Áno je to možné a niektorí komici sa u nás tak aj živia. Ja chodím aj do práce a vôbec mi to nevadí, znamená to pre mňa viac peňazí a inšpirácie.

Prečo si sa vzdal práce hlavného štátneho radcu?

Lebo ma to už nebavilo a chcel som skúsiť niečo nové. Tak som prenechal miesto lepším. :)

Aký najväčší trapas si zatiaľ zažil?

Že som zabudol odpovedať na túto otázku.

Zobraziť celú galériu (3)
zdroj: Stano Klačanský

Kto je v Slovenskom stand-upe tvojim najväčším obľúbencom a koho humor naopak nemusíš?

Medzi mojich obľúbencov patria hlavne kolegovia zo Silných Rečí. Často trávim voľný čas, či už pred vystúpením, alebo len tak na voľnobeh. Keď vidím u nich ten zápal pre stand-up comedy, ako dokážeme o tom kecať aj hodiny v kuse, vymieňať si know how, tak to jednoducho musia byť moji obľúbenci. Čo nemám rád v humore je to, keď sa kradnú vtipy alebo rovno celé sety. Tomu nerozumiem.  

Žiješ životom stand-up komika aj v súkromí?

Stand-up je pre mňa najlepšia vec, čo ma zatiaľ v živote strela. Dá sa povedať, že ním žijem veľmi intenzívne aj v súkromí. Stále som v strehu, pretože inšpirácia je všade. Môj zápisník je pripravený.

Zobraziť celú galériu (3)
zdroj: Stano Klačanský

Čo je tvojou kariérnou métou?

Rozosmievať ľudí. Pretože ako sa spieva v mojej obľúbenej pesničke: “every thing be all good when we be havin‘ fun.” A čo sa spieva v tej druhej tu nemôžem napísať.

Kde ťa môžeme vidieť najbližšie?

Už túto nedeľu 13. mája vystúpim v bratislavskom Luna Bare na novej show Silných Rečí s názvom Súboj Komikov. Odporúčam všetkým. Ďalšie moje vystúpenia môžete sledovať na mojich sociálnych sieťach alebo na silnereci.sk

Instagram

Facebook

YouTube

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech