Komunita je v šoku: Zakladatelia Instagramu opúšťajú svoj biznis

  • CEO a CTO Instagramu prenechajú svoje stoličky ďalším
  • Opúšťajú vedenie aplikácie, ktorú pred ôsmimi rokmi založili a vybudovali od nuly
  • Priamy dôvod neuviedli a prisľúbili, že budú jeho vývoj sledovať
insta-au
Flickr
  • CEO a CTO Instagramu prenechajú svoje stoličky ďalším
  • Opúšťajú vedenie aplikácie, ktorú pred ôsmimi rokmi založili a vybudovali od nuly
  • Priamy dôvod neuviedli a prisľúbili, že budú jeho vývoj sledovať

Chief executive (CEO) Kevin Systrom a chief technical officer (CTO) Mike Krieger opúšťajú svoje miesta v spoločnosti, ktorú vybudovali od piky, Instagram. Informáciu priniesol The New York Times. Svoje stoličky by mala dvojica opustiť už v priebehu najbližších týždňov.

Príbeh Instagramu

Vedel si o tom, že predtým, než vznikol Instagram, chcel jeho zakladateľ, Kevin Systrom, vytvoriť aplikáciu pre milovníkov dobrého pitia s názvom Bourbon? Až po tom, ako si všimol, že najviac užívatelia využívajú chat a posielajú si fotografie, ktoré následne komentujú, rozhodol sa koncept „mierne“ pozmeniť. V roku 2010, keď sa už k pôvodnej aplikácii pridal aj Mike Krieger a získali finančnú injekciu vo výške 500-tisíc dolárov od Baseline Venture, už Instagram fungoval na plné obrátky ako nové komunikačné médium prostredníctvom fotografií.

Keď za týždeň získali prvých100-tisíc užívateľov, bolo jasné, že sociálna sieť je odsúdená na úspech a v roku 2012, po množstve ďalších vstupov investorov a s 50 miliónmi užívateľov na účte, prišiel deal s Facebookom. Konkurent kúpil Instagram za približne miliardu dolárov.

Dnes má už Instagram na konte viac ako miliardu užívateľov, novinku IGTV, ktorou chce konkurovať platforme YouTube, populárne „storíčka“ a ďalšie vylepšenia, ktorými vie ohúriť svojich fanúšikov a robiť vrásky na čele iným. S odchodom dvoch hlavných postáv spoločnosti však po škandáloch ich materskej spoločnosti Facebook, zostávajú akcionári Instagramu v obavách z budúcnosti ich dobre uložených úspor.

Systrom a Krieger vo svojom vyjadrení nepriznali priamy dôvod odchodu: Mike a ja sme vďační za osem uplynulých rokov s Instagramom a šesť v tíme Facebooku. Narástli sme s 13-členného tímu na viac než tisícku s kanceláriami po celom svete, všetko popri budovaní komunity presahujúcej miliardu ľudí. Teraz sme pripravení na ďalšiu kapitolu.

Zostávame s nadšením sledovať budúcnosť Instagramu a Facebooku v najbližších rokoch. Tešíme sa na to, čo inovatívne a mimoriadne spoločnosti vytvoria ďalej.“

Zdroj: mashable.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech