Konečne! V Bratislave otvorili 25-metrový krytý bazén aj so saunovým svetom. Zaplávaš si až na 8 dráhach

 • V Boroch vznikol nový, moderný, 25-metrový plavecký bazén
 • Golem už dávno nie je iba o posilňovaní, zameriava sa aj na športy či plávanie
 • Špeciálna akcia ti pomôže dodržať tvoje novoročné vianočné predsavzatia. Za 12 mesiacov cvičenia budeš platiť len 9
golem20
Startitup/Visitbratislava
 • V Boroch vznikol nový, moderný, 25-metrový plavecký bazén
 • Golem už dávno nie je iba o posilňovaní, zameriava sa aj na športy či plávanie
 • Špeciálna akcia ti pomôže dodržať tvoje novoročné vianočné predsavzatia. Za 12 mesiacov cvičenia budeš platiť len 9

Plávanie miluje každý, no v Bratislave naň veľa príležitostí nie je. Zmeniť sa to snaží fitness centrum Golem, ktoré v bratislavskom obchodnom centre Bory Mall otvorilo bazénový a plavecký komplex, ktorý by nám závideli aj v zahraničí. Jeho dominantou je 25-metrový plavecký bazén s 8 dráhami.

To však ani zďaleka nie je všetko, okrem veľkého plaveckého bazéna je súčasťou komplexu aj relaxačný bazén s plytkým dnom určený na oddychové sedenie. Nechýbajú dokonca ani fínska či parná sauna aj s ľadovým vedrom.

zdroj: Startitup – Plaveckému areálu dominuje moderný 25-metrový bazén.

zdroj: Startitup – Dostupných je až 8 plaveckých dráh.

V Bratislave si konečne kvalitne zaplávame

Nájsť v Bratislave kvalitný plavecký areál je takmer nesplniteľnou úlohou a práve novinka od Golemu má túto dieru zaplniť. Slúžiť pritom nebude len novým bytom v štvrti Bory – vďaka diaľnici je totiž plaváreň z centra dostupná za 10 minút.

Bratislava vo všeobecnosti trpí nedostatkom kvalitných krytých plaveckých bazénov, takže toto rozhodnutie je aj našou odpoveďou na situáciu na trhu. Na druhej strane ale máme skúsenosti z iných centier, kde sa prepojenie fitness a wellness ukázalo ako veľmi efektívne. Bory Mall je pre takýto projekt ideálne miesto a je to pridaná hodnota nielen pre fitness centrum, ktoré tam máme, ale aj pre celé obchodné centrum a jeho okolie,“ skonštatovala konateľka PREMIUM FIT, Alexandra Beljajevová.

Nedostatok plaveckých bazénov v Bratislave podčiarkuje aj skutočnosť, že do nového objektu pre obyvateľov Dlhých dielov investovala mestská časť Karlova Ves vyše milióna eur. Dopyt po plávaní je tak naozaj obrovský a Golem trafil do čierneho.

Golem na účely plaveckého komplexu pristaval k Borom úplne novú budovu. Plavecký bazén je postavený podľa štandardov Medzinárodnej plaveckej asociácie FINA, spĺňa všetky najmodernejšie kritériá a môžu sa v ňom organizovať plavecké preteky a súťaže, čo naznačujú dokonca aj odrazové mostíky na začiatku každej dráhy.

Kvalitné architektonické riešenia plavárne si môžeš pozrieť aj v galérii vyššie.

zdroj: Startitup – Nechýbajú ani odrazové mostíky.

Vstupy si kúpiš presne podľa seba

Vstup do plavárne je možný aj jednorazovo, no k dispozícii sú tiež permanentky na 5 a 10 vstupov, ktoré môžeš využiť 3 mesiace po aktivácii. Súčasťou ponuky sú dokonca aj bonusové služby ako aqua aerobic a vo welness centre zase saunové ceremoniály pod vedením skúseného „sauna mastra“ či relaxačné a športové masáže.

V centre dokonca funguje aj plavecká škola. „V podstate začíname na úrovni plaveckého začiatočníka a končíme až na úrovni výkonnostného plávania. Všetko pod dohľadom trénera a v podmienkach, ktoré sa dajú prirovnať k profesionálnym.

Keďže náš plavecký bazén má až osem dráh, čo je najviac v Bratislave, môžeme túto škálu služieb poskytovať, čo bol aj cieľ.“ Plavecký komplex v Boroch z teba tak dokáže spraviť špičkového plavca. Všetky informácie nájdeš tu.

8 plaveckých dráh si však môžeš aj prenajať na individuálne účely, napríklad súkromné tréningy či akcie pre firmy.

Keďže Golem v Boroch ponúka naozaj širokú škálu služieb, nasledujúce týždne bude monitorovať, aké kombinácie vstupov ľudia najčastejšie využívajú a podľa nich upraví rôzne varianty permanentiek aj ceny za vstupy.

Golem má aktuálne rozbehnutú špeciálnu novoročnú akciu. 12-mesačný vstup do Golemu ťa teraz vyjde len za cenu 9 mesiacov. Akcia Cvičíš 12, platíš 9 ti tak nielenže dá 3 mesiace zadarmo, no tiež pomôže splniť náročné novoročné predsavzatia.

Aktualizované (13.1.): 5 vstupov do plaveckého bazéna Golem ponúka za 25 €. 10 vstupov za 40 € (cenník).

zdroj: Startitup – Samozrejme, ku Golemu nechýba ani poriadne fitko. Nájdeš tu všetko od crossfit zóny cez stroje až po boxerský ring.

zdroj: Startitup – Golem nájdeš v Boroch priamo na prízemí.

Sychravé a čoraz chladnejšie zimné počasie je ako stvorené na indoorové aktivity. Ak chceš začať robiť niečo pre seba a hľadáš na to ideálny šport, plávanie je pre teba ako stvorené. Je skvelé na zlepšenie kondičky a vyčistenie si hlavy. Považuje sa tiež za ideálnu doplnkovú aktivitu k pravidelnému posilňovaniu či iným športom. Vďaka pravidelnému plávaniu môžeš získať celý rad benefitov pre svoje zdravie.

 • plávanie zlepšuje vytrvalosť a kondíciu
 • posilňuje veľké množstvo svalov – aj tie, ktoré pri bežnom tréningu nevyužívaš
 • nezaťažuje kosti a kĺby – umožňuje maximálnu regeneráciu
 • zvyšuje kapacitu pľúc – zlepšuje dýchanie
 • zrýchľuje metabolizmus – plávanie je ideálny šport na chudnutie
 • posilňuje srdce a cievy – pôsobí ako prevencia infarktu a mozgovej príhody
 • pozitívne vplýva na imunitu, zdravie centrálneho nervového systému a kognitívne funkcie

Okrem toho ide o jeden z najosviežujúcejších a najpríjemnejších športov a ak sa má tvoje novoročné predsavzatie týkať aspoň jedného športu, dúfame, že je to práve plávanie.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech