Kongres v Amerike odhlasoval zabitie desiatok tisíc koní a somárov

  • Aj takéto neľudské témy sa musia riešiť. Americký kongres odhlasoval zákon, ktorý môže radikálne zmeniť počet amerických koní, ktoré sú známymi symbolmi Ameriky.
  • Aj takéto neľudské témy sa musia riešiť. Americký kongres odhlasoval zákon, ktorý môže radikálne zmeniť počet amerických koní, ktoré sú známymi symbolmi Ameriky.

Kongresová komisia v USA prijala tento týždeň rozhodnutie, v ktorom plánujú zabiť desiatky tisíc divokých koní a somárov. Výbor pre rozpočtové prostriedky v utorok hlasoval za odstránenie časti zákonu, ktorý zakazoval „zabitie zdravých, neprijatých divých koní a somárov„. Týmto krokom pravdepodobne spustia lavínu zbytočného zabíjania ikonických symbolov amerického západu.

Zástupca tohto pozmeňujúceho a doplňujúceho návrhu, Chris Stewart uviedol: „Mám rád kone a obávam sa o starostlivé liečenie a ošetrovanie týchto majestátnych zvierat. V Utahu majú divé kone výrazný vplyv na rozsah a v mnohých prípadoch umierajú pomaly a v bolestiach. Úmrtia sú často v dôsledku hladovania na úkor domácej vegetácie a voľne žijúcich živočíchov.

Foto: pexel.com

Odborníci však naopak tvrdia, že existuje dostatok pôdy pre spravovanie populácie koní, ale táto verejná pôda sa často používa pre komerčné hospodárske zvieratá. Existuje tiež málo dôkazov, že mnoho divokých koní je hladných, s výnimkou prípadov, keď nesprávne riadenie zabránilo prístupu k jedlu a vode.

Foto: pexels.com

Ak by sa tento zákon stal platným, znamenalo by to, že by sa mohli začať zabíjať kone a somáre, ktoré by boli považované za neprijateľné a zároveň by boli určené pre spracovanie v potravinárskom priemysle. Zástancovia divokých koní by však ešte dlho vyžadovali lepšie sterilizačné techniky na pomoc pri kontrole populácie koní, než aby sa uchýlili k ich zabíjaniu. Počas krátkej diskusie o tomto opatrení, zástupkyňa Debbie Wasserman Schultzová z Floridy poukázala na to, že je potrebné prijať lepšie opatrenia pri používaní antikoncepcie na obmedzenie počtu koní.

Foto: pexels.com

Dovoľte nám byť jasní: Členovia Výboru pre rozpočet pre prácu práve podpísali rozsudok smrti pre symboly Ameriky a to povedie k veľkému ničeniu týchto nenahraditeľných národných pokladov„, povedala Suzanne Royová, riaditeľka kampane divokých amerických koní.

Zdroj článku: inhabitat.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech