Koniec leta treba poriadne osláviť! Tieto jednoduché letné drinky si doma pripravíš za 3 minúty

  • Leto sa pomaly blíži ku koncu, k večernému posedeniu na terase sa však vychladené drinky stále hodia
  • Klasické miešané drinky sa postupne nahrádzajú osviežujúcimi nápojmi, ktoré prinášajú nové chute
  • Dnes si Slováci v pohodlí domova vedia pripraviť zaujímavé a jednoduché miešané drinky, so správnymi ingredienciami to zaberie pár minút
slnko
  • Leto sa pomaly blíži ku koncu, k večernému posedeniu na terase sa však vychladené drinky stále hodia
  • Klasické miešané drinky sa postupne nahrádzajú osviežujúcimi nápojmi, ktoré prinášajú nové chute
  • Dnes si Slováci v pohodlí domova vedia pripraviť zaujímavé a jednoduché miešané drinky, so správnymi ingredienciami to zaberie pár minút

Slováci čoraz viac preferujú kávové nápoje – či už teplé alebo ľadové. V horúčavách pravidelne siahajú po ľadových kávach, ktoré dodajú potrebnú energiu, no na rozdiel od horúcej kávy pôsobia osviežujúco okamžite.

Na vychytených slovenských miestach sa čoraz častejšie skúšajú nové chute a ľadová káva je pravidelnou ingredienciou. Obľúbeným osviežujúcim drinkom medzi Slovákmi je kávová limonáda Mazagrande, ktorá obsahuje vodu, kávové extrakty a citrusovú šťavu. Tá dodá každému drinku osviežujúcu letnú príchuť.

Letné drinky plné nových chutí

Kávové drinky sa hodia na každú dobrú párty aj rodinnú oslavu a možnosti prípravy aj servírovania sú prakticky nekonečné. V bare ich mixujú skúsení barmani, ale s jednoduchými, no skvelými receptami sa miešané drinky vedia kvalitne pripraviť aj doma. Vychutnaj si s nimi posledné dni leta.

Miešanie a vymýšľanie letných drinkov je plné zvedavosti a objavovania – a presne s touto filozofiou prišlo na Slovensko aj chutné Mazagrande od Tchibo. Skrýva v sebe chute citrusov, kávy a jemne perlivej vody.

Práve vďaka týmto ingredienciám sa stáva nezameniteľným prvkom každého letného drinku, ktoré dodajú potrebnú energiu na deň či večer a osvieženie, ktoré je v boji s tohtoročnými horúčavami viac než príjemné.

Portugalské ľadové osvieženie sa dostáva na Slovensko

Tento klasický portugalský nápoj je možné si pripraviť aj doma úplne jednoducho. K namiešaniu drinku stačí iba pohár, plechovka Mazagrande, rum, citrón a ľad, ktorý nesmie chýbať v žiadnom letnom nápoji. 

Pôvod ľadového nápoja mazagran sa datuje až do roku 1840 do Alžírska. Francúzski legionári si v tom čase nemali možnosť dochutiť kávu mliekom alebo brandy, tak vyskúšali nové kombinácie s ľadom.

Postupne sa tento trend rozširoval ďalej do Európy. V Portugalsku si kávičkári mazagran dochucovali rumom a kúskami citrónu.

zdroj: tchiboblog.sk

 

Radler je odteraz kávovo-citrusový

O pive je známe, že obsahuje veľa vitamínov a v malom množstve je benefičné pre zdravie.

Kombinácia kávového Mazagrande s horkastým pivom dodáva energiu, ale aj vitamíny a osvieženie. Pre dochutenie sa môžu pridať plátky čerstvého citróna alebo aj jeho šťava do samotného drinku. 

zdroj: tchiboblog.sk

 

Príchuť kávy a citrónu v jednoduchom kozmopolitnom drinku 

K letným drinkom neodmysliteľne patrí spritz. Je možné si ho spraviť na mnoho spôsobov, ale vždy je základom šumivé víno. S osviežujúcim a jemne perlivým Mazagrande je jednoduché si namiešať zaujímavý drink aj doma a prekvapiť ním hostí. 

Nezameniteľnú chuť v Mazagrande Spritze zabezpečí citrónová vodka, šumivé víno, kôra z čerstvého citróna na dochutenie a ľad. Toto všetko treba preliať vychladeným Mazagrande a pridať lístky mäty na dozdobenie. 

zdroj: tchiboblog.sk

Osviežujúce citrusové tóny v klasickej írskej káve

Tradičnú chuť írskej kávy pozná snáď každý, kto rád skúša zaujímavé kombinácie. V spojení s Mazagrande je možné posunúť kávu s kvapkou alkoholu na vyšší level.

Na kúsky ľadu sa naleje whisky a ľadové Mazagrande. Krátko vyšľahaná šľahačka sa jemne pridá do drinku a vrch sa dozdobí zrnkami kávy. 

zdroj: tchiboblog.sk

 

Silné miešané drinky je možné dochutiť zmrzlinou

Miešaný drink skrývajúci osviežujúce Mazagrande, vodku, kahlúu, citrónovú zmrzlinu a jeho kôru je zaujímavou kombináciou nielen na letné dni.

Ocení ho každý, kto má rád osviežujúce drinky s neobyčajnými chuťami. Samotné Mazagrande je úplne bez cukru, takže sa podľa chuti môže pridať aj viac kopčekov zmrzliny, aby bol drink sladší. 

zdroj: tchiboblog.sk

Na tchibloblog.sk je možné nájsť rôzne kávové recepty, napríklad na kávovú zmrzlinu alebo makarónky, ktoré sú hitom tohto leta. 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech