Kontrolóri na Slovensku odhalili vianočnú ingredienciu „neprijateľnú pre ľudskú spotrebu“

  • Odber vzorky ukázal, že je neprijateľná pre ľudskú spotrebu
  • Výrobok sa pravdepodobne na trhu už nenachádza, skontrolovať by si mal však svoju špajzu
potraviny
Ilustračný obrázok, Freepik/Rawpixel.com
  • Odber vzorky ukázal, že je neprijateľná pre ľudskú spotrebu
  • Výrobok sa pravdepodobne na trhu už nenachádza, skontrolovať by si mal však svoju špajzu

Regionálna veterinárna a potravinová správa Trebišov vykonala v rámci úradnej kontroly potravín na prevádzke ZELOMIX v Kráľovskom Chlmci odber vzorky.

Išlo o 200-gramové balenie mletých orechov Darát dió BacMit s dátumom minimálnej trvanlivosti 5.12.2023. Tento produkt má číslo šarže L 22 339 486 a krajinu pôvodu Ukrajina. Na Slovensko ho distribuuje Kispatak – 2000Kft. H – 3950 Sárospatak, Maďarsko.

Odber vzorky ukázal, že je neprijateľná pre ľudskú spotrebu podľa jej určeného použitia, a to pre cudziu, zmenenú, výrazne horkú, kyslú a štipľavú chuť.

„Tým bol porušený článok 14 ods.1 a ods. 2 písm. b) Nariadenia Európskeho Parlamentu a Rady (EÚ) č. 178/2022 z 28. januára 2002,“ uvádza ŠVPS na svojom webe s tým, že výrobok bol na slovenský trh dodaný z Maďarska. 

RVPS zakázala umiestňovať na trh nevyhovujúcu potravinu a zároveň nariadila vhodným spôsobom informovať spotrebiteľa oznamom o nevyhovujúcom výrobku na viditeľnom mieste. Výrobok sa pravdepodobne na trhu už nenachádza, skontrolovať by si mal však svoju špajzu.

Problémy narobilo v novembri viacero potravín

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Zdroje: ŠVPS, ŠVPS, ŠVPS

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá