Kontroverzná starostka Fekišoviec dostala listom výzvu od Transparency International

  • Starostka Fekišoviec „pošliapala zákon i politickú kultúru"
  • Dostala otvorený list s výzvou od Transparency International
Youtube.com
  • Starostka Fekišoviec „pošliapala zákon i politickú kultúru"
  • Dostala otvorený list s výzvou od Transparency International

Malá obec Fekišovce na východe Slovenska s okolo tristo obyvateľmi sa včera negatívne preslávila vďaka mimoriadne nevhodnému správaniu sa starostky. Jej výstup si všimla aj Transparency International (TI) Slovensko, informuje server Stratégie HN.

TI starostke Miloslave Fedorovej poslala otvorený list, v ktorom ju vyzýva na dodržiavanie zákonov a politickej kultúry, zároveň ju žiada o zjednanie nápravy: Toľké pošliapavanie zákona a politickej kultúry, akého sa dopustila starostka obce Fekišovce (okres Sobrance) Miloslava Fedorová, sa v jednom videu len tak ľahko nevidí. Napísali sme jej preto otvorený list (a zároveň podnet na prokuratúru), v ktorom ju vyzývame na zjednanie nápravy.“

Gabriel Šípoš, riaditeľ Transparency International jej v liste pripomenul, že podľa zákona jej pozícia v žiadnom ohľade nie je nadriadená poslancom a nemá právo viesť zasadnutie obecného zastupiteľstva takýmto spôsobom. Jej správanie označil za „hrubé nepochopenie postavenia samosprávnych orgánov a pošliapavanie základnej politickej kultúry“ a vyzýva ju k náprave.

Miloslava Fedorová (kandidátka Smeru-SD) je starostkou Fekišoviec štvrté volebné obdobie od roku 2006. V minuloročných komunálnych voľbách ju zvolilo 81 obyvateľov obce, pričom jej protikandidát Ľubomír Petraš (Progresívne Slovensko) prehral len o deväť hlasov. Viac hlasov ako Fedorová získali zase dvaja kandidáti na poslancov – Stanislav Štefanič (91, Doma Dobre) a Jozef Sabo (89, OĽaNO).

Starostka šokovala i rozosmiala celé Slovensko po tom, ako sa začalo virálne šíriť 3-hodinové video z ustanovujúceho rokovania obecného zastupiteľstva. Na video upozornila satirická stránka Zomri, ktorá z neho urobila 12-minútový zostrih tých najlepších „perličiek.“

„Tu, priatelia, je zachytená skutočná sonda do duše nášho národa, nášho myslenia a celej našej krajiny,“ komentovalo jej výstup Zomri.

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech