Kontroverzný „mafiánsky hotel“ spájaný s brutálnymi vraždami nadobro skončil. Čaká ho tento osud

  • Jeden z najkontroverznejších hotelov Slovenska už viac nebude hotelom
  • Ide o popradský Hotel Gerlach, s ktorým sa spájajú tie najväčšie mafiánske kauzy
hotel gerlach
Hotel Gerlach, Screenshot/Google Maps
  • Jeden z najkontroverznejších hotelov Slovenska už viac nebude hotelom
  • Ide o popradský Hotel Gerlach, s ktorým sa spájajú tie najväčšie mafiánske kauzy

Jeden z najkontroverznejších hotelov Slovenska už viac nebude hotelom. Ide o popradský Hotel Gerlach, s ktorým sa spájajú tie najväčšie mafiánske kauzy.

O osude zariadenia informoval portál Plus 7 dní s tým, že Gerlach svoju prevádzku skončil už v októbri 2022. Spolu s ním skončil aj Hotel Poprad, pričom ide o hotely, ktoré sa nachádzajú v centre mesta. 

Predaj hotela potvrdil aj jeho vlastník Stanislav Chovanec zo spoločnosti RetroTatry.

Potvrdil, že toto známe popradské ubytovacie zariadenie sa predáva. Pre týždenník uviedol, že o predaji sa hovorilo už od roku 2021, čiže nemožno povedať, že predaj súvisí s energetickou krízou.

Hotel bol nútený zavrieť kvôli aktuálnym cenám elektriny a plynu. Tie sa podľa jeho slov zvýšili šesť až sedemnásobne. Na záver podotkol, že aj keby sa tak nestalo, hotel by išiel do predaja.

Nádejným kupcom niekdajšieho útočiska tých najväčších mafiánov je Štefan Šalapa, ktorý podľa všetkého nezaháľa. Ako totiž informuje Chovanec, kupca chce hotel premeniť na zariadenie pre seniorov, ktorých je v Poprade nedostatok. 

Špička východného Slovenska

Už v minulosti sme ťa informovali o zariadeniach, na ktoré si posvietila organizácia Transparency International prostredníctvom webu Kto vlastní. Hotely hodnotila komisia zložená z troch novinárov a bývalého riaditeľa Transparency International Slovensko. Konkrétne ide o Konštantína Čikovského, Dušana Karolyiho, Adama Valčeka a Gabriela Šípoša.

Komisia sa na hotely pozrela z viacerých uhlov. Sústredila sa predovšetkým na prevádzkovateľa, konečného vlastníka, účtovnú závierku a dlhy a nedoplatky. Zároveň si všímala aj všeobecné informácie, osoby a firmy v pozadí, medializované kauzy a konflikty záujmov.

Známy popradský hotel spájaný s najväčšími mafiánskymi kauzami dostal v hodnotení 45 % a nálepku vôbec neodporúča. Dôvodom je skutočnosť, že s majiteľom sú spájané najväčšie kauzy podnikateľov, ktoré sme na Slovensku zaznamenali.

Hotel v minulosti patril medzi špičku východného Slovenska, stretávala sa v ňom slovenská elita a na parkovisku boli zaparkované tie najdrahšie autá.

Popradčania si však tento hotel spájajú s Milanom Reichelom, ktorý bol svojho času považovaný za bossa podtatranskej mafie. Zároveň bola jeho rodina jedným z vlastníkov hotela.

Hotely, ktoré sa na škále hodnotenia transparentnosti dostali pod 50 %, dostali nálepku problémové. Zaujímavosťou však je, že Hotel Gerlach bol miestom, na ktorom sa vystriedali pravdepodobne bossovia všetkých slovenských mafiánskych skupín. 

Reichelov hotel Gerlach sa stal časom miestom aj iných ako priateľských stretnutí. Mikuláš Černák si tam so svojimi ľuďmi začali vybavovať účty.

Zdroje: Plus 7 dní, Archív SIU

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá