Kontroverzný poslanec prišiel o facebookový účet so 60 000 sledovateľmi. „Už som ako Blaha,“ odkazuje

  • Účet Rudolfa Huliaka by si momentálne hľadal márne
  • Informoval o tom samotný poslanec
Na snímke zľava podpredseda NR SR Andrej Danko (SNS) a poslanec NRSR Rudolf Huliak (SNS)
Andrej Danko, Rudolf Huliak, TASR/Jaroslav Novák
  • Účet Rudolfa Huliaka by si momentálne hľadal márne
  • Informoval o tom samotný poslanec

Facebookový účet kontroverzného poslanca za SNS Rudolfa Huliaka by si aktuálne hľadal márne. Spoločnosť Meta Platforms totiž politikovi podľa jeho vlastných slov účet nedávno vymazala.

Huliak prišiel o účet s 60 000 sledovateľmi

„Priatelia, Facebook ma zablokoval,“ napísal ešte v piatok 23.2. na sociálnej sieti Telegram Huliak. O deň neskôr (24.2) už informoval o tom, že účet je vymazaný. „No, priatelia, FB mám vymazaný, už som ako Blaha,“ napísal na Telegrame poslanec za SNS.

„Priatelia, vymazať FB stránku poslanca NR SR s 60 000 sledovateľmi je už hádam cez čiaru,“ tvrdil národniar v sobotu na svojom súkromnom účte na sociálnej sieti.

Huliak je známy ako vyznávač konšpiračných teórií a a starosta rázovitej stredoslovenskej obce Očová. Rád píše capslockom a počas predvolebnej kampane zdieľal napríklad hoax o tom, že líder PS Michal Šimečka chce výrazne zdražovať pivo. V minulosti sa zviditeľnil aj tým, že klimatickú krízu označoval za „podvod“, ľudí strašil migrantmi či vojnovým stavom. Tiež označuje homose*uálov za se*uálne dezorientovaných. Viac sme o tom písali v tomto článku.

S otázkou, aké boli konkrétne okolnosti odstránenia komunikačnej platformy poslanca za SNS, sme kontaktovali aj spoločnosť Meta Platforms. Po obdržaní odpovede, bude článok aktualizovaný o stanovisko spoločnosti Meta.

Kontroverzný poslanec

Strana SNS Huliaka v októbri 2023 navrhla na post ministra životného prostredia, čo sa stretlo s vlnou nevôle verejnosti. Prezidentka Čaputová však oznámila, že ho nevymenuje, svoje rozhodnutie odôvodnila tým, že chce zabezpečiť riadny chod ústavných orgánov. Ministrom životného prostredia sa tak napokon stal Tomáš Taraba (nominant SNS).

Huliak, starosta obce Očová, situovanej vo východnom okraji Zvolenskej kotliny, 12 km východne od mesta Zvolen, už šťastie vo voľbách skúšal v roku 2020 na kandidátke extrémistickej ĽSNS, avšak do parlamentu sa mu dostať nepodarilo.

V roku 2023 sa do parlamentných lavíc prekrúžkoval z posledného 150. miesta kandidátky SNS. Huliak dostal 58 875 hlasov. „Toto je totálny debakel Andreja Danka. On tú stranu tak dokonale vyčistil od akýchkoľvek osobností, že hocikto, kto sa tam nazbieral na tú kandidátku mimo straníckeho kádra, sa tam dostal,“ uviedol v októbri minulého roku pre Startitup exposlanec a zakladajúci člen SNS Anton Hrnko.

Podľa exposlanca „väčšina aktuálne úspešných kandidátov za SNS, vrátane Huliaka, začínala svoju politickú kariéru na platforme antiDanko“. „Čo ich zviedlo dohromady, je tak trochu záhadné, avšak túžba po moci je väčšia ako odpor k niekomu, koho považujú za neschopného,“ dodal Hrnko.

Svojské názory má Huliak, ktorý je aj členom prezídia Slovenskej poľovníckej komory, na medvede. V nedávnych časoch, keď sa tieto šelmy stali politickou témou, ich v TV JOJ 24 označil za „biologické zbrane na likvidáciu slovenského vidieka“.

Zdroje: Archív Startitup, TV JOJ 24

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá