Kontroverzný príbeh najmladšieho vojaka v histórii: Po prvýkrát zabíjal už v 12 rokoch

  • Príbeh Johna Clema znie priam neuveriteľne
  • Je síce plný odhodlania, no taktiež plný kontroverzných rozhodnutí
john clem
Wikimedia Commons/George G. Rockwood
  • Príbeh Johna Clema znie priam neuveriteľne
  • Je síce plný odhodlania, no taktiež plný kontroverzných rozhodnutí

Ako deti sme si všetci radi vymýšľali príbehy a predstavovali sme si hravé dobrodružstvá plné odvahy a hrdinstva. No niekedy sa skutočný život zmení na príbeh, ktorý prekonáva najdivokejšie detské fantázie. Inak to nebolo ani v prípade Johna Clema.

John „Lincoln Clem“, narodený ako John Joseph Klem, je známy ako najmladší vojak, ktorý sa kedy pripojil k armáde Spojených štátov. Jeho príbeh je fascinujúci, pretože ukazuje, akú silnú vôľu a odhodlanie môže mať malý chlapec. John sa stal symbolom odvahy a výdrže, ktorými oslnil celý národ.

Detstvo najmladšieho vojaka

John Clem sa narodil 13. augusta 1851 v meste Newark v štáte Ohio. Jeho život sa však navždy zmenil v roku 1861, keď sa rozhodol, že sa stane vojakom.

Jeho otec bol kováč a matka sa starala o domácnosť. John bol len malý chlapec, keď jeho srdce naplnila túžba po dobrodružstve a vzrušení. Rád chodil do lesa a hral sa na vojaka, čo bolo zárodkom jeho budúcej kariéry.

No kým sa John hral na vojaka, vojna sa v skutočnosti blížila k jeho domovu. Občianska vojna prerazila hranice jeho detského sveta a pritiahla ho do sveta dospelých. Jeho otec musel narukovať a John zostal doma s mamou a sestrou. Okamihy strachu, keď nevedel, či sa jeho otec vráti domov živý a zdravý, zmenili jeho život.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Zdroje: All That Is Interesting, Battlefields, Touring Ohio, American History Central

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá